Facebook Google+ Twitter

Urban zastąpi Skorżę na stanowisku trenera Legii?

Od kilku dni bardzo burzliwy okres panuje w Legii Warszawa. Wróble ćwierkają, że z posadą trenera warszawskiego zespołu pożegna się Maciej Skorża. Może go zastąpić dobrze już znany zawodnikom i kibicom klubu z Łazienkowskiej, w przeszłości związany z Legią - Jan Urban.

Sonda

Kto powinien zostać nowym trenerem Legii Warszawa?

Urban zastąpi Skorżę na stanowisku trenera Legii? / Fot. Jan Szurek/CC BY-SA 3.0Jak informuje przegladsportowy.pl, Jan Urban w czwartek spotkał się z właścicielami Legii - Mariuszem Walterem i Wojciechem Kostrzewą. Były trener "Wojskowych" odwołał zaplanowany lot na konferencję trenerów w Valencii i przybył do siedziby ITI, znajdującej się na ul. Wiertniczej. Tematem rozmów były prawdopodobnie negocjacje dotyczące objęcia posady stołecznej drużyny. PS donosi, że może podpisać kontrakt na jeden rok z opcją przedłużenia. Oznaczać to może jedno, a mianowicie to, że Maciej Skorża zostanie jednak zwolniony po dwóch latach pracy w roli szkoleniowca Legii.

Ewentualna posada dla nowego-starego trenera może się okazać dla Legii korzystna z perspektywy finansowej, ponieważ pensja Urbana będzie z pewnością duża niższa w stosunku do zarobków Skorży, który postanowił nie podawać się do dymisji po ostatnim meczu sezonu z Koroną (1:0). Wywołało to bardzo negatywne reakcje wśród całego środowiska związanego z warszawskim klubem. Po wcześniejszym zerwaniu kontraktu władze Legii będą zmuszone płacić Skorży miesięczne zarobki, które zostały ustalone w nowym kontrakcie, podpisanym w kwietniu.

Wśród potencjalnych kandydatów na nowego szkoleniowca Legii wymieniało się pięć nazwisk: Pavla Hapala, który jednak błyskawicznie przedłużył kontrakt z Zagłębiem Lubin, Pavla Vrbę, którego zatrudnienie kosztowałoby aż 200 tys. euro, Wladimira Weissa, Waldemara Fornalika, który doprowadził Ruch w sezonie 2011/12 do tytułu wicemistrza Polski oraz właśnie Jana Urbana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.