Facebook Google+ Twitter

URE: Kara dla Telekomunikacji Polskiej - 15 mln zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-19 22:02

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował na swych stronach internetowych o nowej karze dla Telekomunikacji Polskiej SA.

Tym razem TP SA musi zapłacić 15 milionów kary za niewypełnianie obowiązku udostęnienia infrastruktury telekomunikacyjnej innym operatorom. Chodzi o możliwość korzystania przez innych operatorów z okablowania, którego właścicielem jest TP SA.

Urząd tłumaczy swoją decyzję tym, że budowa nowej infrastruktury kablowej, zwłaszcza w dużych miastach jest bardzo kosztowna i bardzo trudna. Dla małych operatorów oferujacych usługi telekomunikacyjne jest to bariera trudna do pokonania. Dlatego UKE zobowiązała TP SA, która jest właścicielem większości linii światłowodowych i kablowych, do udostępnienia ich innym operatorom.

Spółka jednak nie wywiązała się z zaleceń Urzędu.

Urząd Komunikacji Elektronicznej tłumaczy, że zwiększenie dostępu do infrastruktury, którą posiada Telekomunikacja leży w interesie klientów usług telekomunikacyjnych. Bez otwartego dostępu do sieci niemożliwa jest bowiem wolna konkurencja na rynku usług telekomunikacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.