Facebook Google+ Twitter

Urlop za granicą w czasie Wielkanocy? Gdzie wyjeżdżają Polacy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-01 08:54

Coraz większa liczba Polaków decyduje się na spędzanie świąt Wielkiej Nocy w nietuzinkowy sposób. Ze względu na fakt, że świąteczna przerwa w pracy nie trwa zbyt długo, zazwyczaj decydują się na wyjazd do europejskich krajów.

Jest w czym wybierać, bo niezależnie od powodu wyjazdu, którym może być potrzeba relaksu z dala od domu, ucieczka od świątecznego zgiełku lub po prostu chęć odmiany, każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie.

Pogoda w Polsce potrafi bardzo zaskakiwać i można spodziewać się dosłownie wszystkiego – wystarczy chociażby wspomnieć zeszłoroczne opady śniegu wprost do koszyczka wielkanocnego. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliśmy jak konkretnie spędzić tegoroczną Wielkanoc może informacja o prognozowanej pogodzie, którą można znaleźć klikając http://www.meteovista.pl/, pomoże w podjęciu decyzji.

Jeden z najczęściej wybieranych kierunków to Londyn. Powodem takiego wyboru może być fakt, iż wielu Polaków posiada na wyspach członków rodziny z którymi chcą spędzić ten świąteczny czas. Nie jest natomiast wykluczone, że lecą tam, by znaznać Wielkanocy w Brytyjskim stylu. Warto w tym momencie wspomnieć, że angielska nawza Easter mało ma wspólnego z chrześcijaństwem a nazwa pochodzi od Ēostre – bogini wiosny, ku której czci anglosascy poganie mieli organizować obfite uczty. Później tradycja ta została wyparta przez chrześcijański miesiąc paschy. W czasie Wielkiej Nocy w Wielkiej Brytanii można spodziewać się między innymi „polowania na jajka” czyli konkursu na największą ilość odnalezionych czekoladowych jaj ukrytych w różnych częściach miasta – jest to zabawa, którą można w bardzo przyjemny sposób powiązać ze zwiedzaniem londyńskich atrakcji.

W celu przeżycia Wielkanocnych zwyczajów w nieco innym wydaniu, nasi rodacy wybierają się do Hiszpanii. Podobnie jak w Polsce, w Hiszpanii Wielkanoc to najważniejsze święto kościelne. W Andaluzji a dokładnie w jej stolicy Sewilli „Semana Santa” czyli Wielki Tydzień obchodzi się organizując procesje kościelne oraz kolorowe parady. Jest to widowisko warte obejrzenia bez względu na wyznanie. Więcej o Semana Santa można znaleźć http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Tydzie%C5%84_w_Sewilli.

Dla pragnących ucieczki od Świątecznego nastroju i Wielkanocnych zwyczajów lub po prostu spragnionych słońca, dobrym pomysłem może okazać się wyjazd do Turcji. Jest to kraj w większości muzułmański a co za tym idzie nie obchodzi się tam Wielkanocy. W kwietniu w Turcji króluje wiosna. Przyroda rozkwita a temperatury szybko wzrastają. Po okresie obfitych opadów, od grudnia do marca, roślinność rośnie w bardzo szybkim tempie ozdabiając krajobraz. Jeżeli chodzi o temperatury to na wybrzeżu można spodziewać się ponad 20°C w ciągu dnia. Taka temperatura pozwala na przyjemne zwiedzanie a mniejsza ilość turystów sprzyja delektowaniu się miejscową atmosferą.

Jest w czym wybierać a powyższe miejsca to tylko czubek góry lodowej. A ty gdzie spędzisz Wielkanoc w tym roku?
(Eliza Kruczkowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.