Facebook Google+ Twitter

Urlopowa promocja nad morzem - 5 dni gratis!

Przezorni Polacy, planując swój wakacyjny wypoczynek, zajrzeli do kalendarza. Mało kto pamięta, jakie święto obchodzimy 15 sierpnia. Fakt jest faktem - ten dzień, to dzień wolny. W tym roku wypada w środę.

Wakacje nad morzem mogą być tanie. / Fot. Piotr ŻabowkaTegoroczny, sierpniowy weekend może być naprawdę długi. Wystarczyło wziąć urlop na cztery dni, by cieszyć się wakacyjnym słońcem przez dni dziewięć. Pozostaje wybór miejsca wypoczynku. Zachęceni hasłem "morze możliwości", wybraliśmy Gdańsk. Stawiamy jedno kryterium: wakacje nad Bałtykiem mają być tanie.

Dwuosobowy pokój w domu studenckim w Gdańsku Wrzeszczu można wynająć już za 360 zł na osiem dób. Do tego należy doliczyć opłatę klimatyczną i wyżywienie. Razem, 9-dniowy pobyt dwóch osób, przy oszczędnym wydawaniu pieniędzy, kosztowałby około 600 zł.

Transport miejskiNiestety miasto nie przewidziało kilkudniowej wizyty. Przyjezdnym proponuje się zakup biletu jednodniowego lub na cały miesiąc. Bilety okresowe obowiązują jedynie w Gdańsku. Aby poruszać się po Gdyni i Sopocie, potrzebujemy kupić odrębne.

Pomorze jest dobrze skomunikowane kolejowo. Trójmiasto i okoliczne miejscowości łączy, prócz tradycyjnej kolei, sieć podmiejskiej kolejki SKM. Można nią dojechać nawet do Malborka czy Wejherowa. Dworce i przystanki są blisko najważniejszych punktów aglomeracji. Rozsądnym rozwiązaniem jest zakup biletu wielorazowego.

Jak dojechać do Trójmiasta? PKP Przewozy Regionalne przygotowało ofertę specjalną: "Bilet weekendowy". Za 60 zł można podróżować od godz. 18 dnia poprzedzającego weekend, do godz. 6 dnia tuż po nim. Oferta obowiązywała już w czerwcu. Wówczas Boże Ciało wypadło w czwartek. Piątek na kolei był wolny, więc weekend trwał przez 4 dni.

Wszystko razemNasz weekend ma 9 dni. 60 zł to niewiele za możliwość sprawnego poruszania się po Trójmieście. Dodatkowo, w tej cenie dojedziemy nad morze, bo bilet obowiązuje na terenie całego kraju. Sumując wszystkie koszty. Dziewięciodniowy pobyt dwóch osób nad morzem, kosztowałby nas tylko 720 zł.

Z nieba na ziemięKosztowałby, bo większość miejsc w akademikach jest już zarezerwowana. To nie jedyny problem. Choć dla nas weekend trwa 9 dni, dla PKP już niekoniecznie. Według oficjalnych informacji weekendami, lecz liczonymi oddzielnie, są dni 11-12, 15, 18-19 sierpnia. A co z pozostałymi? Jak udało nam się ustalić, dyrekcja spółki nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji.

Zakładając pesymistyczny scenariusz, możemy zdecydować się na podróż wykupując promocyjne bilety na wszystkie trzy weekendy. Nie jest to dobre rozwiązanie dla każdego. Przykładowo, podróż z Wrocławia do Gdańska to wydatek 54 zł w jedną stronę. Jest to mniej niż cena biletu weekendowego.

Ciekawą formą poruszania się po mieście jest rower, który można wypożyczyć na tydzień już za 145 zł. Podsumowując, do naszej kwoty 600 zł, należy doliczyć faktyczne koszty podróży i wypożyczenie roweru. Razem pobyt nad morzem wyniesie nas około 550 zł na osobę. A zatem? Czas na wakacje!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PKP jest mistrzem utrudniania życia. Niech żyje. Lubię Gdańsk i naprawdę polecam to miasto. Spędziłam tam 6 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo obywatelskie! Na czołówkę się nadaje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.