Facebook Google+ Twitter

Uroczysta premiera filmu "Heniek"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-08 15:22

„Heniek” to najinteligentniejsza polska czarna komedia ostatnich lat, która trafi do kin 1 czerwca. Film zrodzony z pasji twórców, jest przykładem najwyższej klasy kina niezależnego.

 / Fot. materiały prasoweNiezależnego w najlepszym tego słowa znaczeniu – kiedy to twórca ma pełną wolność działania. Przykład „Heńka” mógłby stanowić przykład dla młodych polskich filmowców zarówno pod względem rozwiązania kwestii finansowej , jak również realizacyjnym. Profesjonalizm i kunszt twórców zauważyła nie tylko krytyka , ale również publiczność przyznając mu m.in. Nagrodę Publiczności na Off Plus Camera Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie.

Na premierze filmu będą obecni reżyserzy: Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej oraz aktorzy Maciej Słota, Beata Schimscheiner, Jacek Milczanowski, Tadeusz Hankiewicz, Tomasz Grabowski

Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności. Zmagając się w walce z własnymi słabościami, odkryją tajemnicę Heńka.
Nagrody / Festiwale m.in.:

2011 – Młodzi i Film – 30. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych – WYGRANA: Najlepszy Film Pełnometrażowy: Wielki Jantar: Eliza
Kowalewska i Grzegorz Madej
2011 – Młodzi i Film – 30. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych – WYGRANA JANTAR 2011 za aktorskie odkrycie ekranu: Beata Schimscheiner, Maciej Słota i Jacek Milczanowski.
2011 – Off Plus Camera – Festiwal Kina Niezależnego w Krakowie –WYGRANA: Nagroda Publiczności
2011 – 11. Sopot Film Festiwal – Oficjalna Selekcja
2011 – 23. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce - Nagroda Młodego Widza
2011 - Los Angeles Movie Award- wyróżnienie honorowe
2011 - Festival of Nations Ebensee - Brązowa Nagroda dla twórców.
2011 - Buffalo Niagara Film Festival - Oficial Selection
2011 - Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka- nominacja – Najlepszy Debiut Operatorki: Bartosz Mikołajczyk


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.