Facebook Google+ Twitter

Uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-01 13:09

Stolica oddaje hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odezwa i zmiana posterunku honorowego.

Prezydent Warszawy podkreśliła, że obchody odbywają się w szczególnym miejscu dla mieszkańców stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła, że "powstanie było aktem heroicznej walki" oraz że "ofiara powstańców warszawskich nie została zmarnowana".

- Żyjemy w kraju wolnym i demokratycznym, takim o jaki oni walczyli - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas uroczystej zmiany posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że "patriotyzm i odwaga poległych oraz świadectwo tych, którzy przeżyli, kształtowały system wartości kolejnych pokoleń Polaków".

W uroczystościach na placu Piłsudskiego w Warszawie biorą udział między innymi premier Donald Tusk oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu Krzysztof Putra i Zbigniew Romaszewski.

Z kolei na warszawskich Powązkach marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odwiedza groby powstańcze. W uroczystościach uczestniczy około półtora tysiąca powstańców. 300 z nich to goście z zagranicy - mieszkańcy Australii, RPA, czy Stanów Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.