Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16055 miejsce

Uroczyste otwarcie Starostwa Powiatowego w Ostródzie

Malownicze miasto na Mazurach, Ostróda, prężnie się rozwija. Można nadto powiedzieć, że powstaje w nim mini miasteczko, w miejscu dawnych tzw. białych koszar.

Obecnie w odrestaurowanych budynkach skupionych na tym samym obszarze, mieszczą się instytucje o elementarnym znaczeniu dla mieszkańców.
uroczyste przecięcie wstęgi / Fot. Starostwo Powiatowe w OstródzieWśród nich Starostwo powiatowe, którego oficjalne oddanie do użytku miało miejsce 17 maja 2013 r., i było połączone z dniem samorządowca. Wśród osób, które wzięły udział w uroczystości znaleźli się: Senator RP Stanisław Gorczyca, Wicemarszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, , Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk, przedstawiciele Związku Powiatów Polskich: Marzena Kempińska i Rudolf Borusiewicz, przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Zenon Małachowski, wójtowie i burmistrzowie Powiatu Ostródzkiego oraz Przewodnicząca rady Powiatu w Ostródzie Wanda Łaszkowska, V-ce Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie Bogdan Węgrzynek, a także ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki, Ks. Dziekan Jarosław Gościński i Ks. Zbigniew Chojnacki.
Liczne grono zaproszonych przybyło na otwarcie nowej siedziby Starostwa w Ostródzie / Fot. Starostwo Powiatowe w Ostródzie
Włodzimierz Brodiuk w swojej wypowiedzi zaznaczył, iż mimo, że przeprowadzka do nowego budynku Starostwa miała miejsce już w ubiegłym roku, to jednak trwały jeszcze różne prace adaptacyjne i remontowe, w związku z tym postanowiono oficjalne otwarcie połączyć z dniem Samorządowca.

Kolejne honorowe odznaczenie dla wybitnego Starosty ostródzkiego, złożone przez Senatora RP Stanisława Gorczycę / Fot. Starostwo Powiatowe w OstródziePo uroczystym otwarciu miało miejsce spotkanie w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej, które znajduje się obok budynku Starostwa. Zaproszeni goście złożyli listy gratulacyjne i życzenia. Podczas prezentacji przedstawiono krótką historię białych koszar. Starosta ostródzki został odznaczony przez Senatora RP Stanisława Gorczycę „Medalem Senatu RP”, a także przez Przedstawicieli Związku Powiatów Polskich „Medalem Związku Powiatów Polskich”. Warto dodać, iż Włodzimierz Brodiuk bardzo przyczynia się do rozwoju ostródzkiego powiatu, poprzez promowanie go nie tylko w Polsce ale i na arenie międzynarodowej, za co został uhonorowany tytułem „człowieka roku” podczas konferencji „Polityka klastrowa – szanse i zagrożenia” która odbyła się w Ostródzie.
Prezentacja historii
Do Starostwa przeniosły też swoje siedziby Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Obok budynku znajduje się Centrum Użyteczności Publicznej, którego budowa została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Na ten cel UE przyznało powiatowi 4.5 mln zł. Znajdują się w nim cztery sale szkoleniowo-konferencyjne, pracownie i pomieszczenia wystawiennicze, nieodpłatnie użyczane organizacjom pozarządowym efektywnie działającym na terenie Powiatu Ostródzkiego. W ostródzkim Centrum swoją siedzibę ma także Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, którego prezesem jest Bogdan Węgrzynek.

Dekadę trwało przenoszenie siedziby Starostwa z ulicy Grunwaldzkiej 19A, do zabytkowego budynku w "koszarowcu". Stare lokum nie spełniało podstawowych norm, natomiast budynek przy ul. Jana III Sobieskiego, zakupiony w 2003 roku ulegał zniszczeniu, z uwagi na kradzieże i brak remontów. w 2008 roku Rada Powiatu zdecydowała o renowacji budynku, która odbywała się w kilku etapach. Obecnie budynki są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w windę.

Remont budynku starostwa był finansowany ze środków powiatu. Wartość całego przedsięwzięcia- tj. remontu siedziby Starostwa i Centrum Użyteczności Publicznej wyniosła 6.5 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.