Facebook Google+ Twitter

Uroczyste podsumowanie projektu "Zbudujmy Lepszą Przyszłość"

Warsztaty psychospołeczne, wizażu i stylizacji, aktywnego poszukiwania pracy, szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego i wiele innych działań składało się na projekt realizowany przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnem.

Wspólne zdjęcie uczestniczek projektu Zbudujmy Lepszą Przyszłość - Czarne 2010 r. / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego30 grudnia w sali Czarneńskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu unijnego realizowanego przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Głównym celem podjętych działań była aktywizacja społeczna i zawodowa osób odrzuconych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz osób biernych zawodowo, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. W programie uczestniczyło 30 pań z gminy Czarne.

28 czerwca 2010 roku Rada Miejska uchwałą nr XLIII/275/10 podjęła decyzję o realizacji projektu Zbudujmy Lepszą Przyszłość w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego(priorytet VII-Promocja Integracji Społecznej, działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 ). Łączna wartość projektu wyniosła 237.001.71 zł, w tym wkład gminy Czarne wyniósł 9,75 % wartości projektu, czyli 23.110.01 zł. Uroczyste wręczenie certyfikatów i zaświadczeń - projekt Zbudujmy Lepszą Przyszłość / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego

W ramach aktywizacji społecznej beneficjentki projektu uczestniczyły w warsztatach: psychospołecznych, aktywnego poszukiwania pracy, wizażu i stylizacji, a także w szkoleniach z zakresu doradztwa zawodowego. Niezwykle ważnym elementem projektu były również kursy: z zakresu nabycia umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego, a także działania zmierzające do zdobycia konkretnych umiejętności zawodowych, a szczególnie podstaw związanych z obsługą komputera i wykorzystania Internetu w poszukiwaniu pracy, umiejętności obsługi kasy fiskalnej. Uczestniczki projektu mogły również zapoznać się ze specyfiką pracy opiekuna osoby starszej.

Podsumowanie projektu odbyło się w niezwykle miłej atmosferze, w czasie świąteczno-noworocznym. Uczestnicy spotkania wysłuchali referatu na temat rozwoju osobistego
w procesie aktywizacji osób bezrobotnych, który został zaprezentowany przez Pana Karola Krzyżanowskiego. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnego samorządu i dyrektorzy: Domu Pomocy Społecznej i Czarneńskiego Centrum Kultury.

Niezwykle mile uczestniczki projektu powitały osoby, które prowadziły warsztaty, a mianowicie Panią Beatę Krzyżanowską i Pana Krzysztofa Kędrę. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających udział w projekcie Zbudujmy Lepszą Przyszłość.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

uczestniczka programu
  • uczestniczka programu
  • 07.01.2011 16:14

zajęcia były super ale oczywiście zawsze znajdzie się ktos komu się nic niepodoba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
???/
  • ???/
  • 03.01.2011 23:11

oszukali nas na tym projekcie złodzieje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.