Facebook Google+ Twitter

Uroczystość Bożego Ciała w Warszawie [film]

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-20 14:31

Kościół katolicki świętował wczoraj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanego również Bożym Ciałem. Przypada ono w 60-ty dzień po Wielkanocy. Wierni publicznie wyznawali wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiMszą świętą o godz. 10.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciela na Starym Mieście w Warszawie rozpoczęły się centralne uroczystości Bożego Ciała. Następnie procesja przeszła do czterech ołtarzy. Pierwszy znajdował się przy Kościele Akademickim św. Anny, a ostatni był na Pl. Piłsudskiego.

W procesji uczestniczyło tysiące wiernych. Pośród nich byli warszawscy biskupi, duchowieństwo, siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele władz Warszawy, wojskowi, rektorzy warszawskich szkół wyższych i kawalerowie Zakonu Maltańskiego.

Metropolita warszawski w homili wygłoszonej na Pl. Piłsudskiego skierował do wiernych między innymi takie słowa - Kościół chce służyć jedności, bo do tego jest powołany przez Chrystusa (...) Kościół jest wieczernikiem otwartym i zapraszającym wszystkich i wychodzi z Ewangelią do wszystkich. To od człowieka ostatecznie zależy czy skorzysta z zaproszenia Chrystusa.

I dodał - bezsensowne są (...) wszelkie próby dzielenia Kościoła na Kościół otwarty i nie otwarty, czyli zamknięty (...) - Kościół jest i musi być otwarty na Słowo Boże, na Ewangelię. Musi być otwarty na człowieka szukającego drogi do Boga, na świętych i grzeszników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Świetny materiał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No widzisz Krzysiu jaka miła niespodzianka. Zamiast setki zdjęć tylko jedno i film.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże, już się przestraszyłem, że kolejna galeria z setką zdjęć!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.