Facebook Google+ Twitter

Uroczystość Lecha Wałęsy nie na żywo, czyli misja TVP trwa

Nie będzie transmisji na żywo obchodów 25. rocznicy otrzymania przez Lecha Wałęsę Pokojowej Nagrody Nobla. Nie leży bowiem to w "zakresie jej misji". Chętnie za to podejmie się transmisji beatyfikacji kolejnego "świętego" i retransmisji też.

Lecha Wałęsy nie darzyłem nigdy specjalnym poważaniem, zarówno jako osoby prywatnej, jako pełniącej przewodnictwo w "Solidarności", czy w końcu piastującej najwyższe stanowisko w państwie. Mało tego, odbierałem go zawsze w kategorii politycznej groteski, jako mistrza lapsusu o nie dającym się zaszufladkować sposobie konwersacji, polegającym chociażby na wygłaszaniu przez siebie przeciwstawnych stwierdzeń. Nie zmienia to jednak faktu, że Wałęsa zapisał się w historii nie tylko Polski, ale obecny jest także na kartach historii światowej.

Dzisiaj przypada 25. rocznica przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. Jest to w jakiś sposób wydarzenie ważne, zasługujące na rzetelne jego zrelacjonowanie.

Tymczasem Telewizja Polska jako, wydawać by się mogło, instytucja zobligowana między innymi do relacjonowania wydarzeń, wypina się - mówiąc delikatnie na Lecha Wałęsę i jego rocznicę, bo nie wchodzi to w "zakres jej misji". Wszak są wydarzenia ważniejsze.

Nie mamy już chyba żadnych wątpliwości, na czym polega misja TVP. Ostatnio pisałem o żądaniach kleru dotyczących zwiększenia czasu antenowego dla programów katolickich, które szybko zostały spełnione przez wiceprezesa TVP Mirosława Siwka - link. Dwa ostatnie dni, to też pokaz misji telewizji. Rano, w południe i wieczór, transmisje, relacje, komentarze - poświęcone beatyfikacji kolejnego "świętego". Więc misja trwa.

Zbigniew Chlebowski z PO, uważa brak transmisji na żywo 25. rocznicy otrzymania przez Lecha Wałęsy Pokojowej Nagrody Nobla za skandal. Sugeruje też że, kierownictwo TVP powinno ulec zmianie. W podobnym tonie wypowiada się także Wojciech Olejniczak z SLD: -"Jeśli nie będzie transmisji z tych uroczystości, to jest to dowód na to, że w TVP konieczne są zmiany.

Tak więc jedna z ikon historii, jaką bez wątpienia jest Lech Wałęsa, nie wchodzi w zakres misji Telewizji Polskiej, i nie pomoże mu w tym inna, nieco mniejsza ikonka w klapie marynarki, którą ostentacyjnie nosi. Wałęsa musi wiedzieć, że Tadeusz Rydzyk nie wybacza adwersarzom.
Czarne górą - Katowizja Polska.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

:) wiedziałem, że to jest literówka

Komentarz został ukrytyrozwiń

zagadka rozwiązana: ja mam 4 komentarze prawie ientycznej treści (1. na 2. stronie)
nie to, że jestem wrednąrurą: op porostu tego dnia dobrze mieszali i co napisaąłm komentarz - nie widziałąm go, tak oto wyszły 4, mam jednak zadzieję, że nie myli zbyt 1 błąd (lietrówka) na 3 niemylące, aha i nie jest to, w przeciwnieństwie, do aututora, błąd wynikający z nieprzygotowania siędo napisania art
aha jeszcze jedno - poza tym "występkiem" podziwiam autora i uważam, ze sporo można się od niego nauczyć, myślę, że więcej tego błedu nie popełni i inne osoby przy okazji też pomyślą, zcy oby na pewno nie wprowadzają błąd

Komentarz został ukrytyrozwiń

"30.09.2008 17:43
no włąśnie, czaem lepiej się nie zapędzać, choć z dzisiejszych relacji wynika, że chyba uroczystość 65. urodzin i 35.rocznica wręczenia Nobla była jedna, o ile dobrze zrozumiamłam, więc może i ja trochę się zapędziłam
prawdziwą kichą jest brak osoby szanownego prezydenta i życzeń od niego (szczegółnie, jeśli uroczystość była podwojna - kiedy mówili w tv, ene małe stworzenie stało mi nad głową i miało bardzo dużo do powiedzenia, ale wynika, ze byłą to podwójna uroczystość)"

U mnie jest tak, ale to tylko szczegół :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

3 razy jest 25.rocznica, przynajmniej na moim kompie - właśnie sprawdzałam

Komentarz został ukrytyrozwiń

@jamalutka

Jeżeli już zwracasz uwagę na nieścisłości to postaraj się sama nie popełniać tego samego błędu :)
W drugim poście piszesz o "35 rocznicy" wręczenia Nobla, rozumiem, że jest to tak zwany "faute de frappe" czyli palec się poślizgnął na klawiaturze :) chęć

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.10.2008 11:28

Nic straconego! Za rok okrągła, 26 rocznica tego wiekopomnego wydarzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Niektórzy myślą, że zmienią historię wmawiając narodowi, że nigdy nie było tego, co naród sam widział. Oryginalna koncepcja. Przykre tylko, że mamy w Polsce ludzi, którzy dla chwilowych partyjnych interesów odbierają nam narodową dumę. Sama miałam uwagi do Wałęsy jako prezydenta, ale Wałęsa-symbol jest nie do ruszenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no włąśnie, czaem lepiej się nie zapędzać, choć z dzisiejszych relacji wynika, że chyba uroczystość 65. urodzin i 35.rocznica wręczenia Nobla była jedna, o ile dobrze zrozumiamłam, więc może i ja trochę się zapędziłam
prawdziwą kichą jest brak osoby szanownego prezydenta i życzeń od niego (szczegółnie, jeśli uroczystość była podwojna - kiedy mówili w tv, ene małe stworzenie stało mi nad głową i miało bardzo dużo do powiedzenia, ale wynika, ze byłą to podwójna uroczystość)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W niedziele była transmisja beatyfikacji ks. Sopoćki. I za słownikiem języka polskiego: beatyfikacja - w kościele rzymskokatolickim uznanie osoby zmarłej za błogosławioną, połączoną z zezwoleniem na publiczny kult.
kanonizacja - akt kościelny, na mocy którego zmarły zostaje uznany za świętego.
Zatem zdanie beatyfikacja kolejnego świetego jest zdaniem błędnym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katarzyna ma rację, miałem zamiar poczynić sprostowania, ale wyszło jak wyszło. To chyba przez chęć dokopania tym i tamtym. Oczywiście wstyd mi bardzo, bo zawaliłem. I nic mnie nie usprawiedliwia.
Efekty pisania na kolanie bywają zgubne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.