Facebook Google+ Twitter

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa w Krakowie

Dwóch wybitnych naukowców – ks. prof. Stanisław Czerwik i ks. dr Hieronim Fokciński SJ – odebrali we wtorek, 11 czerwca godność doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Laureaci tytułu honoris causa po odebraniu dyplomów, od lewej ks. prof. S. Czerwik i ks. prof. H. Fokciński / Fot. Radosław JanicaUroczystość odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8 pod Wawelem.

Ks. prof. dr. hab. Stanisław Czerwik - profesor nauk teologicznych, prałat Jego Świątobliwości, infułat, kanonik seniora Kapituły Katedralnej w Kielcach - jest auKardynała Stanisław Dziwisz- Wielkie Kanclerz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II / Fot. Radosław Janicatorem ponad 200 publikacji naukowych o liturgii, zaangażowanym w wydawanie posoborowych ksiąg liturgicznych i dokumentów kościelnych. Jest nauczycielem kilku pokoleń studentów świeckich i kleryków. Godność doktora honoris causa Wydziału Teologicznego UPJPII została nadana mu za wybitne osiągnięcia naukowe, zwłaszcza za przyczynienie się do wprowadzenia w Polsce dyscypliny naukowej teologii liturgii oraz jej upowszechnienia i rozwoju. Jak głosi uchwała Senatu UPJPII, laureat położył wybitne zasługi na polu dydaktycznym jako wykładowca kilku pokoleń duchowieństwa i świeckich teologów. Podkreśla także jego zasługi w pracy formacyjnej nad pogłębionym i poprawnym rozumieniem liturgii oraz pionierską pracę nad wprowadzeniem w Polsce i wśród Polonii odnowy liturgicznej w duchu Soboru Watykańskiego II.
ks. prof. Władysław Zuziak- rektor UPJP2 w Krakowie / Fot. Radosław Janica
Ks. dr Hieronim Fokciński SJ to wieloletni dyrektor Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie, relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w ciągu prawie 20 lat pracy przygotował materiał dowodowy do ogłoszenia ok. 40 beatyfikacji i kanonizacji. Jest autorem ponad 200 publikacji. W Uchwale Senatu w sprawie nadania mu tytułu doktora honoris causa Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII czytamy, że ks. Fokciński jest zasłużony jako popularyzator badań naukowych na polu nauk humanistycznych i kościelnych w formie szeroko zakrojonej działalności edytorskiej. Współpracował z ośrodkami uniwersyteckimi oraz badawczo-naukowymi w Polsce i zagranicą, w udostępnianiu zasobów poloników.Z lewej laudator ks. prof. S .Czerwika- ks. prof. Stefan Koperek i laudator ks. prof. H. Fokcińskiego SJ- ks. prof. Józef Wołczański / Fot. Radosław JanicaZ ks. prof. Stanisławem Czerwikiem - nowym doktorem honoris causa UPJP2 w Krakowie / Fot. Radosław JanicaZ ks. prof. Hieronimem Fokcińskim SJ- nowym doktorem honoris causa UPJP2 w Krakowie i jego laudatorem ks. prof. Józefem Wołczańskim / Fot. Radosław Janica

Album Zdjęć z wydarzenia:

Honoris Causa UPJP2_Fokcinski_Czerwik2013

Inne informacje o wydarzeniu:
http://upjp2.edu.pl/news/gjn63bqy28
http://upjp2.edu.pl/download/programy/uchwala_nr_20-2013_fokcinski.pdf
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14771,ksieza-czerwik-i-fokcinski-doktorami-h-c-upjpii.html
http://www.youtube.com/watch?v=TGQc-Mz2x8Y

Niebawem nagrania audio z wydarzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Więcej zdjęć na stronie: http://johnpaul2.manifo.com/blog . Polecam i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.