Facebook Google+ Twitter

Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-16 17:29

W Eucharystii wzięło udział ok. 150 tys. osób, na czele z prymasem Polski kard. Józefem Glempem i nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Józef Kowalczykiem.

 / Fot. Romuald M'yahkoholov Przed rozpoczęciem Eucharystii do zebranych zwrócił się ze słowami powitania i podziękowania generał zakonu paulinów, o. Izydor Matuszewski. Samą Eucharystię poprowadził abp Józef Kowalczyk. We Mszy św. wzięły udział rektor Częstochowskiego Seminarium Duchownego i biskupi, a także profesorowie Wyższych uczelni i prezydent Miasta Częstochowy.

Prymas Polski kard. Józef Glemp wygłosił kazanie, po odsłuchaniu którego wszyscy podziękowali mu oklaskami. Między innymi prymas wspominał abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który zostanie kanonizowany na placu św. Piotra w Rzymie za dwa miesiące. W trakcie mszy niejednokrotnie wspominano sługę bożego Jana Pawła II i jego słowa, które on kiedyś wygłaszał na Jasnej Górze. / Fot. Romuald M'yahkoholov

Przed tegoroczną uroczystością na Jasną Górę od 1 sierpnia dotarło 55 pieszych pielgrzymek,  / Fot. Romuald M'yahkoholov a w nich prawie 85 tys. osób, natomiast udział we Mszy św. wzięło około 150 tys. osób, jednym z głównych haseł której było: "MARYJO OBUDŹ W NARODZIE TROSKĘ O ŻYCIE", z którym było związane złożenie przez zebranych przyrzeczenia duchowej adopcji i codziennej modlitwy.

Cieszy mnie najbardziej to, że patrząc na przybyłych pielgrzymów widzę młodzież... Wiele młodzieży, która potrafi cieszyć się życiem w tak piękny sposób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.