Facebook Google+ Twitter

Uroczystość wprowadzenia Relikwii Św. Jana Pawła II

14 czerwca odbyła się uroczystość wprowadzenia Relikwii Św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza na Os. Bukowym w Szczecinie.

Rozpoczęcie uroczystości przed pomnikiem Papieża Jana Pawła II-go na placu przedkościelnym, przez Metropolitę Lwowskiego. Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego. / Fot. Mieczysław Szewłoga 14 czerwca odbyła się uroczystość wprowadzenia Relikwii Św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza na Os. Bukowym w Szczecinie. W uroczystości uczestniczyło kilkaset osób, nie tylko parafian. Głównym celebrantem uroczystości był zaproszony przez proboszcza ks. Prałata Andrzeja Pastuszaka, Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki- Metropolita Lwowski.

Oprawa uroczystości była – iście – uroczysta. Były poczty sztandarowe, odświętnie ubrani, tegoroczni pierwszokomunijni. Przybyli także oficjele – lokalni i miejscy. Z lokalnych przybył cały Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”, na czele z Prezesem Józefem Karbowniczynem i W-ce Prezesem Markiem Nielkiem. Z miejskich przybył W-ce Prezydent Krzysztof Soska i Radna Stefania Biernat.

Gdybym miał coś powiedzieć od siebie w przedmiotowym temacie, to bym powiedział: Polacy, w ważnych, dla nich chwilach potrafią się zmobilizować i bez względu na opcjonalność polityczną stanąć ramię przy ramieniu. I powiedziałbym jeszcze, ze takie wydarzenie – na pewno – wniesie do środowiska lokalnego znacznie więcej dobra, niż jakieś tam, ministerialne rozporządzenie. Zauważę też, że Duch Jana Pawła II, naszego – rodem z Polski – Papieża jest pośród nas. Oby Jego oddziaływanie nie skończyło się wraz z upłynięciem dzisiejszego dnia. Już kończę! Pogratuluję tylko wszystkim organizatorom uroczystości. A właściwie to zabiję im brawo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.