Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12806 miejsce

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-05-18 22:09

Pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - w tym roku 19 maja - Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dzień Zesłania Ducha Świętego nazywany bywa Pięćdziesiątnicą lub Zielonymi Świątkami (ponieważ właśnie w tym czasie przyroda budzi się do życia i przeważa w niej kolor zielony). W chrześcijaństwie jest świętem ruchomym (przypada 49 dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego) kończącym okres wielkanocny.

Jest to jedno z najważniejszych świąt o charakterze uroczystości liturgicznej, obchodzone przez dwa dni (zwłaszcza w krajach protestanckich). W Polsce pierwszy dzień Zielonych Świąt jest dniem wolnym od pracy. Drugi dzień Zielonych Świątek, jako święto państwowe, zniesiono w 1957 roku.

Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. Bóg został objawiony w Starym Testamencie, Syn nauczał osobiście na Ziemi, a jego służbę ukoronowało Zesłanie Ducha Świętego. Symbolem Ducha Świętego jest gołębica. Bywa on też przedstawiany w postaci ognistych języków.

"Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić." /Dz 2,1-11/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Z tych świętych pism możemy się dokładnie dowiedzieć kto rządy sprawuje w tym wszechświecie ,a jest to istota duchowa, z rodziny Bogów i tą istotę Jezus nazwał Szatanem. Jezus jako człowiek miał z tą istotą Boską spotkanie na pustyni Judejskiej i tam wspólnie przebywali 40 dni i 40 nocy. Co te odmienne osobowości z sobą rozmawiali i co uchwalili to nie możemy wiedzieć bo przy tym nie było świadków.
A jeżeli Szatan będąc Bogiem posiada nieograniczoną siłę, który może czynić takie rzeczy jakie przysługują Bogom.I nie mogę się pogodzić z tym, żeby Szatan nie miał w pływu na Jezusa,który był w tym czasie człowiekiem i miał ziemskie ciało i podlegał prawu jakie dał Szatan dla wszystkich mieszkańcom swojego królestwa.

I dlatego z tym zesłaniem Ducha Świętego nie mogę się w żaden sposub pogodzić, że ten Duch Święty pochodził od Stworzyciela prosto z niebios. A to dlatego, że objawy tych ludzi którzy otrzymali tego Ducha Świętego, były o agresywnym usposobieniu.
Objawy były u nich jakoby popili młodego wina. i tak do dnia dzisiejszego wszyscy ochrzczeni tym Duchem takie maja objawy. Byłem na takim zgromadzeniu zaproszony i widziały oczy moje co ten duch którego nazwali świętym wyczyniał.

Drzwiami i oknami wicher trzaskał i przy takiej sile nie zostały uszkodzone. Członkowie zgromadzenia otrzymali niesamowitą siłę, sąsiedzi słysząc ten krzyk i huk zlecieli się kiedy się wszystko uspokoiło nie pozostawiło żadnej szkody.Zapanował spokój i wszyscy poklękali na kolana i zaczęli się modlić przeróżnymi językami.Starszy tego zgromadzenia odczytał z N,T, o tym dniu który miał miejsce przy zesłaniu Ducha Świętego.
Dosłownie dla mnie jako laika było tak podobnie jak za czasu apostołów.

To tyle o zesłaniu dzień Zielonych Świąt. Tylko Jezus po powrocie tego chrztu stał się jak szalony. I czy Jan Chrzciciel naprawdę widział, że po niedługim czasie utracił wiarę w onego Mesjasza. "Posyła dwóch uczni by się Jezusa zapytali "czy to on jest czy innego czekać mamy." Taki sam epizod 40 dni 40 nocy miał miejsce na Górze Synaj.
I te dwa zjawiska świadczą nam, że nie mógł Bóg Stworzyciel brać udziału bo taką jatkę po powrocie jaką rozpętał i nieświadomych ludzi wyprowadzonych z pogańskiego kraju pełny przeróżnych bóstw którym cześć boska oddawali. Poniosły go nerwy i rozbił tablice Dekalogu i wymordował 3000 swoich nieświadomych braci. I dlatego,że posiadam onego Ducha i mam ogrom doświadczeń, nie daje wiary, że na terytorium Szatana może Stworzyciel cząstką siebie dzielić się w taki nie jasny sposób z ludźmi którzy uczynki mają godne Boga tego świata.A znając historię co ta wiara dała narodom to stosy cierpień i morze krwi na całym świecie. niebyli chrześcijanami, a czynili cuda Jak Różokrzyżowcy, A czy ten Bóg nie może czynić cudów ,"nawet większe będą czynić, by zwieść nawet wybranych"

I mając doświadczenia ponieważ ten Duch zamieszkał w moim ciele i jest żywy Jak A, Paweł nas poucza. w swoich listach, że ten duch jest żywy bo mówi i nie,mam objawów szalonego, mówi w ten czas kiedy mu pozwalam, jest spokojny nie mam objawów jakbym sobie popił wina młodego, czy jak szalony. tylko to wiem, że mieszkam na terytorium Boga zwanym przez Jezusa Szatanem więc muszę mu być posłuszny i ten duch uświadamia mnie, że nie człowiek ponosi winę za nieszczęścia które sypią się na wszystkich mieszkańców tego świata którego Bóg Stworzyciel oddał we władanie swojemu stworzeniu, od chwili z kuszenia Ewy Rajskiej. I czy chcemy czy nie jesteśmy mieszkańcami tego świata i służymy Jemu bo uczynki potwierdzają,że wiernie służymy Szatanowi. Proszę o odpowiedź. pszczotar29@op.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zakładając, że to święto (z resztą jak wiele innych) ma swą typowo pogańską genezę - link
.
.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie każdy wie co to za święto.
Widzę, że artykuł cieszy się dużym zainteresowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, że przypomina Pani o dzisiejszym Święcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.