Facebook Google+ Twitter

Uroda kobiet zależy od relacji między rodzicami

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-09-04 21:08

Naukowcy z Uniwersytetu św. Andrzeja w Edynburgu zastanowili się, dlaczego niektóre panie mają mniej atrakcyjny wygląd. Zrodziło się wśród nich podejrzenie, że uroda zależy od relacji jakie mają rodzice, podczas dorastania ich córek.

fot. MWMEDIA Rzeczywiście, panie, które miały kłótliwych rodziców, mają mnie atrakcyjny wygląd. Dla udowodnienia tej hipotezy naukowcy przebadali ponad 200 kobiet: rysy ich twarzy i kształty ciała. No i sprawdziło się. Podejrzewa się, że mniej atrakcyjny wygląd takich niewiast jest związany z wyższym poziomem hormonu męskiego – testosteronu, zaś ten wyższy poziom testosteronu, to wynik posiadania rodziców, którzy nieustannie żyją ze sobą w konflikcie.

Co prawda chyba każdy może wskazać mniej atrakcyjne panie, których rodzice żyli jednak zgodnie do końca, oraz bardzo atrakcyjne wywodzące się z toksycznych rodzin. Ale wyjątki – jak wiadomo – potwierdzają regułę. Co prawda szkoda, że badacze nie podali na czym polega w szczegółach mniej atrakcyjny wygląd twarzy i sylwetki...No, ale chyba domyślamy się na czym.

Z tych badań rodzi się jednak pewien kłopot dla panów. Makijaż może poprawić urodę twarzy, odpowiednio dobrane szaty ukryć niedostatki kształtów ciała. A co w przypadku pana, który zainteresował się jakąś panią? Poprosić, żeby opowiedziała jakich miała rodziców? Nie bardzo można, bo byłoby to naruszenie tajemnicy danych osobowych. Wobec tego może poprosić: pokaż twarz i rozbierz się, a będę wszystko wiedział... Rodzice tej dziewczyny na zdjęciu najwidoczniej żyli bardzo zgodnie.

Marek Arpad Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jakoś trudno uwierzyć, że uroda zależy od relacji między rodzicami. Chyba, że same wyjatki mie otaczają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne rozumowanie. Według tej teorii, powinnam być chyba jakąś niewyobrażalną pięknością ;) Poza tym uroda podczas dorastania tylko się kształtuje, a nie zmienia. A już na pewno nie w zależności od relacji między rodzicami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To fakt - sięgasz nawet górnej półki, ale to jest właśnie zgodne z podaną doktryną: im rodzice ze sobą przyjaźniej żyją, tym córki są ładniejsze, bo testosteronu mniej. Prawdopodobnie masz wykrzywiony kręgosłup (ale) moralny, a tego specjalnie nie widać. Miejmy nadzieję, że tylko lekko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiś bezsens. Nie uważam się za brzydka, za to mam krzywy kręgosłup, a moi rodzice zyja jak najlepsi przyjaciele do dzisiaj. Jak to połączyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.