Facebook Google+ Twitter

Urodził się siedmiomiliardowy mieszkaniec Ziemi

Nie można dokładnie policzyć mieszkańców Ziemi, zwłaszcza w biednych, przeludnionych państwach. ONZ posługuje się jednak własnymi szacunkami, na podstawie których uznano, iż właśnie 31 października przyszedł na świat siedmiomiliardowy mieszkaniec Ziemi. Symbolicznie uznano, że będzie to dziewczynka urodzona w Manili na Filipinach - Danica Camacho.

 / Fot. Pospiech/CC-BY-3.0/wikimediAKamil Wyszkowski z biura ONZ ds. rozwoju. w komentarzu dla RMF FM stwierdził: "siedmiomiliardowy człowiek będzie się musiał zderzyć z problemem ubóstwa i problemem głodu. Jest takie powiedzenie, że 10 proc. ludności na świecie jest na diecie, a 90 proc. jest niedożywiona. To jest kłopot, z którym musimy sobie poradzić jak najszybciej, bo tak nie powinno być".

Najludniejszym państwem świata są Chiny (1 mld 336 mln ludzi), na drugi miejscu Indie (1 mld 189 mln), na kolejnych miejscach: Unia Europejska (łącznie ma prawie pół miliarda mieszkańców) oraz Stany Zjednoczone - ponad 300 milionów ludzi.

Najgęściej zaludnione obszary Ziemi to Makau: niemal 20 tys. ludzi na km. kw., Monako, Hongkong, a w Europie Gibraltar (4600 mieszkańców na km.kw.). Ale są też obszary, takie jak Grenlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 0,03 mieszkańca na km2. Mała gęstość zaludnienia jest też w Mongolii, Namibii, Australii, Islandii.

Według szacunków ONZ 200 lat temu na Ziemi żyło miliard ludzi, 50 lat temu - 3 miliardy, w 2000 roku było nas 6 miliardów, dziś jest nas 7 miliardów, a w 2045 roku może żyć na świecie już 9 mld ludzi.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Liczenie ludzi na Ziemi jest tak samo wiarygodne jak liczenie gwiazd w Kosmosie. Nikt tego nie zweryfikuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew
  • Zbigniew
  • 31.10.2011 11:29

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść! Od 1945 roku w Polsce podwoiło się obywateli.
Nachalne robienie z kobiet w Polsce "fabryki" do rodzenia dzieci jest naganne!
Uzasadniam: brak jest żłobków, przedszkoli, wieksze bezrobocie dla kobiet itd, a w szczególność bardzo niskie zarobki ( 1386 zł brutto). Nie jest tajemnicą poliszynela, że wychowanie dziecka do 20-tego roku życia to minimum 200 tysięcy zł, będzie permanentnie wzrastało! Kobiety nie dajcie sobą manipulować! Nuka, wiedza, rzetelna infomacja, praca godziwe zarobki np. 60% śreniej płacy w Unii Europejskej i własne mieszkanie jest to formą kapitału! Do refleksji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 31.10.2011 09:31

Coraz większa czeka nas bieda.
Raczej nierówność społeczna i gospodarcza. Więcej miłosierdzia, zakazu aborcji, nauki kościoła, to niedługo połowa globu będzie umierać z głodu i nieróbstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.