Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15411 miejsce

"Urodziłam się za wcześnie" - wywiad z Mariolą Bojarską-Ferenc

Prekursorka fitnessu w Polsce. Od ponad dwudziestu pięciu lat propaguje w mediach zdrowy tryb życia. Autorka trzech książek i wielu programów telewizyjnych. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Mariola Bojarska - Ferenc.

Mariola Bojarska - Ferenc gościła w redakcji W24 / Fot. W24Będąc dzieckiem, marzyła o tym, by zostać baletnicą. W wieku pięciu lat, nie mówiąc nic rodzicom, wybrała się na zajęcia kółka baletowego i okłamała prowadzących, mówiąc, że jest starsza, żeby pozwolili jej tańczyć. "Miałam czarne baletki i zawsze bardzo zadowolona stawałam przy drążku" - wspomina. Gdy była w drugiej klasie szkoły podstawowej, jej talent dostrzegli trenerzy i zaczęła trenować gimnastykę artystyczną. Zaczęła zdobywać liczne laury na turniejach i szybko trafiła do kadry narodowej. Z baletu jednak nie zrezygnowała. "Kręciłam piruety gołymi stopami, później pojawiały się pęcherze, które napełniały się krwią, ta krew się rozlewała, a choreograf mówił, żebym nie przestawała, bo nie jestem z cukru" - wyznaje Mariola Bojarska - Ferenc. "Płakałam wtedy, ale nawet przez myśli mi nie przechodziło, że mogłabym z tego zrezygnować" - dodaje.

Mimo ogromnej fascynacji sportem, nie wyobrażała sobie spędzenia całego życia na sali gimnastycznej. Postanowiła w związku z tym, że zostanie aktorką. Niestety mimo długich przygotowań, nie udało jej się zdać egzaminów do szkoły teatralnej i trafiła do Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po studiach zaproponowano jej pracę w redakcji sportowej Telewizji Polskiej i postanowiła spróbować swoich sił przed kamerą. "Prowadziłam wiadomości sportowe i pamiętam, że zaliczyłam wówczas mnóstwo wpadek na wizji" - śmieje się Mariola Bojarska - Ferenc.

Gościem W24 w ramach cyklu Pewnego razu poproszoną ją o przeprowadzenie na antenie rozmowy dotyczącej zdrowego trybu życia z jednym z profesorów zajmujących się tą tematyką. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę i od tego czasu Mariola Bojarska - Ferenc zaczęła się coraz częściej pojawiać na ekranie w programach o tematyce prozdrowotnej. "Później pokazałam prawdziwy fitness w postaci callaneticsu i wtedy wszystko się zaczęło, to był totalny obłęd" - przyznaje. Przyniosło jej to ogromną popularność, szybko stała się gwiazdą TVP. W 1990 roku wydała swoją pierwszą kasetę VHS z ćwiczeniami, która rozeszła się w rekordowej liczbie trzech milionów egzemplarzy. W Polsce wiedza na temat fitnessu była bardzo niewielka, więc Mariola Bojarska - Ferenc zaczęła jeździć na zagraniczne kongresy, m.in. do Stanów Zjednoczonych, gdzie dowiadywała się o nowościach dotyczących aktywności fizycznej i starała się wprowadzać je w naszym kraju.

Niedawno minęło dwadzieścia pięć lat jej pracy zawodowej w mediach. W tym czasie wydała trzy książki, napisała setki artykułów do kolorowych magazynów, poprowadziła oraz wyprodukowała tysiące programów telewizyjnych ze swoim udziałem. "Nie sztuką jest być gwiazdą przez rok, sztuką jest konsekwentnie działać przez tyle lat" - przyznaje. "Bardzo się cieszę, że widzowie cały czas chcą mnie oglądać" - wyznaje Mariola Bojarska - Ferenc.

Obejrzyj cały wywiad z Mariolą Bojarską - Ferenc:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.