Facebook Google+ Twitter

Urodzinowe zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Rybińsku

Justyna Kowalczyk w dniu swoich 27. urodzin wygrała bieg łączony na dystansie 15 km (7,5 km stylem klasycznym i 7,5 km stylem dowolnym) w rosyjskim Rybińsku podczas zawodów o Puchar Świata.

W rosyjskim Rybińsku w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie rozegrano bieg łączony. Panie biegły ze startu wspólnego najpierw 7,5 km techniką klasyczną, a następnie po zmianie nart 7,5 km techniką łyżwową. W zawodach wzięły udział tylko dwadzieścia cztery zawodniczki, przy czym ze światowej czołówki wystartowała jedynie Justyna Kowalczyk.

Nasza reprezentantka biegnąca w żółtym trykocie liderki Pucharu Świata od pierwszych metrów prowadziła bieg i w efekcie wygrała zawody. Drugie miejsce zajęła Niemka Evi Sachenabcher Stehle, a trzecie reprezentantka gospodarzy zawodów - Olga Szuczkina.

Po przebiegnięciu 3,75 km Polka wyprzedzała grupkę Rosjanek i Niemek, ale tylko kilka z nich było w stanie utrzymać się za plecami "królowej nart". Były to Irina Chazowa (+3,3 sek. straty), Olga Szuczkina (+3,6), Julia Czekaliewa (+4,5) i Olga Roczewa (+4,6).

Do strefy zmiany nart (7,5 km) Kowalczyk przybiegła już jednak sama. Czekaliewa, Szuczkina, Sachenabcher Stehle, Chazowa i Roczewa traciły do Polki kilkanaście sekund. Sytuacja ta nie uległa zmianie do samej mety. Kowalczyk na metę wpadła bowiem z czasem 41.50,8 min, wyprzedzając o 9,8 sek. Sachenbacher Stehle i o 21,2 sek. Szuczkinę.

Dzisiejsze zwycięstwo to piękny prezent urodzinowy, jaki sama sobie sprawiła Justyna Kowalczyk. Nasza zawodniczka kończy dziś bowiem dwadzieścia siedem lat.

Wyniki biegu pościgowego na dystansie 15 km (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną):
1. Justyna Kowalczyk (Polska) 41.58,8 min.
2. Evi Sachenbacher Stehle (Niemcy) + 9,8 sek. straty
3. Olga Szuczkina (Rosja) +21,2
4. Julia Czekaliewa (Rosja) +22,1
5. Irina Chazowa (Rosja) +51,9
6. Jewgienia Miedwiediewa (Rosja) +1.16,5
7. Stefanie Boehler (Niemcy) +1.16,7
8. Olga Roczewa (Rosja) +1.17,4
9. Nicole Fessel (Niemcy) +1.27,3
10. Claudia Nystad (Niemcy) +1.44,9

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja sobie przypomniałem rosyjski, bo oglądałem transmisję z zawodów w Rossiji2 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj trzeba było liczyć na niemiecki ZDF, gdyż ani Eurosport ani TVP Sport nie mieli na żywo biegu. Przy okazji, można było sobie przypomnieć niemiecki xD

Brawo Justyna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.