Facebook Google+ Twitter

Urodziny Instytutu Konfucjusza w Krakowie

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie dorosłych i dzieci w sobotę 26 września w godz. 13:00-18:00 do KS Bronowianka na swoje urodziny.

 / Fot. IKBędzie to 11. rocznica powstania tej instytucji na świecie i 9. rocznica założenia Instytutu Konfucjusza w Krakowie. W tym roku motyw przewodni urodzin to chiński sport narodowy - pingpong. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.
Szczegółowy program:
Otwarty turniej pingponga "Puchar Konfucjusza"
Wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności, serdecznie zapraszamy do udziału w otwartym turnieju tenisa stołowego o "Puchar Konfucjusza". Start w zawodach jest bezpłatny - żeby się zgłosić wystarczy przysłać swoje imię, nazwisko i wiek na adres: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. W tytule wiadomości prosimy podać "Pingpong". W jednym zgłoszeniu można podać nazwiska kilku osób.
Czas: 13:00 – 18:00
Miejsce: Hala klubu sportowego "Bronowianka", ul. Zarzecze 124A
Nagrody:
I miejsce - roczny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na kolację w restauracji "Pekin" dla 4 osób (wartość nagrody: 2200 zł)
II miejsce - semestralny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na kolację w restauracji "Pekin" dla 4 osób (wartość nagrody: 700 zł)
III miejsce - semestralny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na kolację w restauracji "Pekin" dla 2 osób (wartość nagrody: 600 zł)

Warsztaty gry w chińską "zośkę"
Chińska "zośka" zdecydowanie różni się od tej znanej z polskich podwórek, ma bowiem postać piórkowej lotki, która podczas odbijania wydaje charakterystyczny brzęczący dźwięk. W Chinach gra w "zoskę" (po chińsku zwaną jianzi) to sport narodowy, ale także świetny sposób na aktywną rozrywkę. W chińskich parkach i na placach można często zobaczyć, z jaką zdumiewającą zwinnością odbija się "zośkę". Podczas warsztatów nasi chińscy lektorzy pomogą Wam szybko opanować najważniejsze techniki tej gry. Na koniec urządzimy małe zawody - zwycięży ten, kto odbije "zośkę" najwięcej razy.
Warsztaty dla dzieci i dorosłych
Nagroda: voucher na obiad/kolację w restauracji "Pekin" dla 2 osób

Warsztaty chińskiej kaligrafii
W kulturze chińskiej wielką wagę przykłada się do eleganckiego wyglądu pisma, dlatego kaligrafię traktuje się jako jedną z najważniejszych dziedzin sztuki. Podczas warsztatów prowadzonych przez naszego mistrza kaligrafii poznacie tajniki sztuki pięknego pisania znaków - od najprostszych do trudniejszych, dowiecie się także, czym są "cztery skarby kaligrafa". Oprócz tego każdy będzie mógł otrzymać swoje imię zapisane w chińskich znakach. W drugiej części warsztatów chwycimy wielkie pędzle wodne i zamiast na papierze będziemy kreślić duże znaki na chodniku. Następnie nasz mistrz kaligrafii oceni je swoim wprawnym okiem i wybierze najładniejszy znak.
Warsztaty dla dzieci i dorosłych
Nagroda: semestralny kurs kaligrafii w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na obiad/kolację w restauracji "Pekin" dla 2 osób

Otwarte lekcje chińskiego
Czy to możliwe, że po chińsku "mama" i "koń" brzmią tak samo, a "nie ma za co" podobnie do "bukiecik"? Tego wszystkiego i wielu innych rzeczy dowiecie się podczas otwartych lekcji języka chińskiego, prowadzonych przez naszych lektorów. Lekcje podzielone są na trzy bloki tematyczne: podstawowa komunikacja (przywitanie, pożegnanie, dziękowanie, ...) zwierzęta chińskiego zodiaku (nazwy poszczególnych zwierząt, liczebniki) chiński w podróży (garść zwrotów i słownictwa, które przyda się podczas odwiedzin w Chinach)
Lekcje dla dzieci i dorosłych
Czas trwania: 13:00 – 18:00 (można dołączyć w dowolnym momencie)

Warsztaty, gry i zabawy dla dzieci

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty chińskich wycinanek z kolorowego papieru, plecenia chińskich węzełków oraz jedzenia przy użyciu pałeczek. Poprzez gry i zabawy dzieci będą mogły także nauczyć się najważniejszych chińskich znaków.
Warsztaty dla dzieci
Czas trwania: 13:00 – 18:00 (można dołączyć w dowolnym momencie)

Miejsce: Restauracja "Pekin" i Klub sportowy "Bronowianka" ul. Zarzecze 124A Kraków.
Szczegółowe informacje: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.