Facebook Google+ Twitter

Urodziny Janoscha w Zabrzu

Kultowy pisarz bajek dla dzieci, autor ponad 300 książek wydawanych na całym świecie w milionowych nakładach, twórca i ilustracji i rysunków. Urodzony w Zabrzu.

Plakat tegoroczych Urodzin Janoscha w Zabrzu. / Fot. nnPrawdziwe nazwisko Horst Eckert, urodzony w Zabrzu 11 marca 1931 roku. Kultowy pisarz bajek dla dzieci, autor ponad 300 książek wydawanych na całym świecie w milionowych nakładach, twórca i ilustracji i rysunków. Sławę zdobył dzięki wydanej w 1978 roku książce dla dzieci ,,Ach, jak cudowna jest Panama ‘’.Jesienią 2004 roku na Śląsku zrobiło się głośno o pisarzu, w związku z wystawieniem przez katowicki teatr Korez , kameralnej adaptacji Janoschowej qasi-autobiografii ,, Cholonek, czyli dobry Pan Bog z gliny’’. Od 1980 roku mieszka w San Miguel na hiszpańskiej wyspie Tanaryfie.

Już po raz szósty w Zabrzu organizowane są Urodziny Janoscha. Przez trzy dni miłośnicy jego twórczości, mają wyjątkową okazję aby uczestniczyć w spotkaniach, poświęconych Honorowemu Mieszkańcowi Zabrza.
Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się 9 marca, bezpłatną wycieczką - Śladami Janoscha.9 marca-śladami Janoscha w Zabrzu. / Fot. Zbigniew Natorski
Wycieczka zorganizowana przez Centrum Organizacji Pozarządowych cieszyła się wielkim zainteresowaniem, nie tylko Zabrzan. Oprowadzający Dariusz Walerjański, jak zawsze, w sposób wyjątkowy poprowadził po miejscach, związanych z dzieciństwem Janoscha w Zabrzu.

10 marca w najstarszym kinie na Śląsku - kinie Roma, o godzinie 16.00 znani i mniej znani Zabrzanie czytać będą swoje ulubione fragmenty książki ,,Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny”.
Przedstawiony zostanie pokaz multimedialny prac Janoscha z oprawą muzyczną autora ,,Janosch jakiego jeszcze nie znacie”
Wspólne wykonanie piosenek z płyty,,Janoschowa Łąka” zakończy drugi dzień uroczystości.

Poniedziałek 11 marca. O godzinie 11.00 w Teatrze Nowym, rozpocznie się spotkanie ..Janosch wśród dzieci".
W programie - inscenizacją bajek Janoscha przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 28 im.Janoscha, pokonkursowa wystawa rysunków dziecięcych oraz dziecięcych prac literackich, artystyczne atrakcje-niespodzianki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.