Facebook Google+ Twitter

Urodziny prałata Henryka Jankowskiego. Zaproszono 600 gości

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-12-04 11:56

Kilkaset osób przybyło na sobotnie przyjęcie z okazji 70 urodzin ks. Henryka Jankowskiego. Czołowi politycy, którzy byli zaproszeni nie dopisali. Zabrakło m.in. prezydenta i premiera, Romana Giertycha, Lecha Wałęsy. Nie pojawił się również ojciec Tadeusz Rydzyk.

fot. Dziennik BałtyckiPrałatowi musiały wystarczyć listy gratulacyjne. W Centrum Ekumenicznym w Gdańsku, gdzie odbyło się przyjęcie, odczytano życzenia od premiera i Anny Fotygi, minister spraw zagranicznych. Dołączył do nich także arcybiskup Leszek Sławoj - Głódź oraz, jak policzono - 64 proboszczów z całej Polski.

W imieniu Andrzeja Leppera życzenia złożyła Danuta Hojarska, która na koncercie "Mazowsza" siedziała w pierwszym rzędzie. - Życzę ci prałacie, żebyś nigdy nie był sam i zawsze miał obok siebie tylu ludzi, co dzisiaj - powiedziała wręczając bukiet białych róż. - Zamiast prezentu przyniosłam datki, ale w innej formie niż koperta - powiedziała "Dziennikowi Bałtyckiemu". Na zaproszeniu widniała adnotacja, żeby kwiaty zastąpić datkami na rzecz Instytutu ks. Henryka Jankowskiego. Przezroczysta skrzynka szybko zapełniła się grubymi kopertami.

Na przyjęcie dotarli Maciej Płażyński, wicemarszałek Senatu oraz Jacek Kurski, poseł PiS-u. Ten ostatni wręczył prałatowi swój film pt. "Nocna zmiana".

Fot. Dziennik BałtyckiStoły uginały się od wyszukanych potraw, m.in. pieczonych prosiąt. Goście pili wódkę podawaną przez hostessy w srebrnych kusych sukienkach, piwo i wino "Monsignore".

Imprezę w Centrum Ekumenicznym w Gdańsku poprzedził koncert zespołu "Mazowsze" w hali Olivia. W sektorze dla specjalnych gości prałata siedział m.in. Tomasz Sowiński, były AWS-owski wojewoda, który wygłaszał laudację na 65 urodzinach gdańskiego duchownego oraz brygidki.

W przerwie występu duchowny udzielał wywiadów. - Zapytany o huczne obchody urodzinowe powiedział, że miał zawsze "zadęcie". - Teraz to jest znak, że jeszcze wrócę i jeszcze dokopię komuś - mówił Jankowski.

Katarzyna Gruszczyńska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.02.2008 17:27

mam pytanie czy cale nasz duchowienstwo modli sie do zlotego cielca i jeszcze pamienta jezusa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głośne i kontrowersyjne - ile komentów? 3? Datki powinny być jawne, co by śrubowało ich wysokość - wszak jawność nie sprzyja dusigroszom. Ale niższej rangi urzędnik i polityk nie mógłby dać wyższej kwoty od wyższego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdyby pieniądze przeznaczane na tego typu biesiady ,przeznaczyć na cele humanitarne?Zamiast zapraszać tłum ludzi ,by epatować ich bogactwem i piętrami ciężkostrawnego jedzenia...powinni zadowolić się rozdawaniem cieplej zupy bezdomnym zaproszonym na tego typu imprezę...ale o czym ja mowie (a raczej bredzę)...supergwiazda musi mieć odpowiednia oprawę,aby błyszczeć na firmamencie "życia towarzyskiego" . Doprawdy niebywale .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.