Facebook Google+ Twitter

Urodziny Project Salsa: Wielka rewia w Teatrze V6

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-27 18:23

W niedzielę, 5 czerwca na deskach teatru V6 wystąpi ponad 200 tancerzy łódzkiej szkoły Projekt Salsa. Artyści zaprezentują najnowszy show taneczny zatytułowany „Mov(i)es Nite”.

- Będzie to muzyczna podróż przez klasykę światowego kina – tłumaczy Marta Rolnik, szefowa Project Salsa. – Szesnaście grup zatańczy do podkładów z największych filmowych przebojów od „Va Banque” przez „Grease” aż po „Pulp Fiction” i pełną grozy i napięcia „Piłę”.
Wydarzenie niemal w całości przygotowali kursanci i instruktorzy Project Salsa. Do współpracy zaproszono profesjonalnych choreografów, którzy ich pomysły i sugestie przekuli na pełne finezji i dynamizmu układy taneczne.
- Przygotowania do występu trwały ponad pół roku. Najpierw dobieraliśmy muzykę, później wymyślaliśmy układy na końcu rozpoczęliśmy bardzo intensywne przygotowania – tłumaczy Marta Rolnik. -
Zdarzało się, że kursanci rozpoczynali zajęcia wczesnym rankiem a kończyli późnym wieczorem. Pracy było dużo jednak niemal wszyscy traktowali ją jako doskonałą zabawę i dobry trening. Podczas wspólnej pracy okazało się, że nasze przedstawienie łączy całe pokolenia Najmłodsza tancerka, które bierze udział w przedstawieniu ma 13 lat, najstarsza zaś 65. Mamy też wspólne występy mamy i córki oraz mamy i syna w jednej z choreografii.
Efekt przygotowań będzie można ocenić samodzielnie już w najbliższą sobotę. Ponad 200 tancerzy zaprezentuje przed publicznością kilkanaście technik tanecznych od salsy, przez taniec brzucha aż po balet i szalone afro dance. Jednorazowo na scenie występować będzie aż po 25 artystów! Do tej pory nie było w Łodzi występu przygotowanego z takim rozmachem.
„Mov(i)es Night” to w sumie czwarte przedstawienie tancerzy szkoły Project Salsa. Pierwsze z nich „U-rodziny” zgromadziło kilkuset widzów, w większości rodziny i przyjaciół artystów. Kolejne „By daty, by night”, które pokazano trzy lata temu stało się wydarzeniem. Chętnych by obejrzeć spektakl było tak wielu, że trzeba było wystawiać go kilka razy. Ostatnie „The Roots” również powtarzano kilkakrotnie. Najnowsze dzieło kursantów będzie można obejrzeć 5 czerwca o godz. 17 w teatrze V6, przy ul. Żeromskiego 74/76. Bilety można nabyć w siedzibach szkoły przy ul. Gdańska 57a i Tuwima 34.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.