Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11588 miejsce

Urok feminizmu na golasa

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-20 10:06

Panoramiczne fotosy z wystawy "Niech sczezną mężczyźni" dowodzą, że damska nagość jest uniwersalna i sprawdza się w najbardziej ekstremalnych okolicznościach przyrody. Łódź Kaliska bombarduje stolicę humorem. Artyści wieszczą, że na mężczyzn nadchodzi kres.

Wystukajcie w waszej pamięci hasło "Łódź Kaliska", a wyniki posypią się niczym z rogu obfitości poczciwej kozy Amaltei. Ale dziś nie obchodzi nas ani zapyziały łódzki dworzec kolejowy, który zainteresować może co najwyżej maniaków archaicznych trakcji; ani też knajpa przy ul. Piotrkowskiej 102, która zasłynęła przed laty tym, że w podłodze toalety na piętrze zainstalowano lustro weneckie, dzięki czemu, nie wychodząc z kabiny, dało się obserwować życie towarzyskie i uczuciowe gości przybytku.

 / Fot. Materiały prasoweZapomnianą grupę punkową Łódź Kaliska, która w 1984 roku wsławiła się podpaleniem w stanie alkoholowej ekstazy Domu Kultury w Działdowie, także sobie darujmy. Bowiem nawet heroicznie zawianych młodzieńców dzielą artystyczne lata świetlne od wielce zasłużonej dla ludzkości Grupy Artystycznej Łódź Kaliska, która obchodzi w tym roku 30. urodziny. Z tej okazji awangarda surrealizmu z grodu prządek i włókniarek zafundowała nam wystawę fotografii pod tytułem "Niech sczezną mężczyźni. 300 lat Łodzi Kaliskiej", która właśnie rusza w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.