Facebook Google+ Twitter

Uroki Alp Karnickich widziane z okna samochodu [Zdjęcia]

Alpy Karnickie to łańcuch górski, który w całości stanowi włosko-austriackie pogranicze. Zdjęcia tej części Alp Wschodnich zrobiłam w drodze do Włoch, jadąc autostradą Brennerską (A 13).

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Autostrada Brennerska - A13 (Brennerautobahn). Kierunek - Włochy. Zdjęcia niestety nie są dobrej jakości, robiłam je przez szybę jadącego samochodu. Widoki są jednak warte pokazania. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Autostrada Brennerska - A13 (Brennerautobahn). Kierunek - Włochy. Zdjęcia niestety nie są dobrej jakości, robiłam je przez szybę jadącego samochodu. Widoki są jednak warte pokazania. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@Stefania Najsarek
...I tunel Brenner, i autostrada Brenner, pozostają w pamięci. "Brenner" w tłum. na język polski znaczy: podpalacz, palnik, gorzelnik... Dziwi mnie ta nazwa. Skąd ona pochodzi, nikt dokładnie nie wie. Jednak z niektórych dokumentów można zrozumieć pewne jej odniesienia. Ciągle poszukuję jej źródeł. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś i ja miałam okazję podziwiać te piękne widoki :-)
Przełęcz Brennera rzeczywiście pozostaje w pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izo, to jest austriacki tunel, nie włoski, wszak są to Alpy Karnickie, które w całości stanowią włosko-austriackie pogranicze. Od granicy zaczynają się już Dolomity. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie fotki warte oglądania. Znam tą trasę, kilkakrotnie nią jechałm. Na zdjęciu 13 myślę że jest to górska droga dla pojazdów. Włosi tak obudowują górskie serpentyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę zazdroszczę tych podróży. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.