Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3276 miejsce

Uroki Lasu Miechowickiego

Do poznania dziejów tego zakątka zapraszają Leonard Kłos i Edward Wieczorek w swej ostatniej książce "Bytom z natury zielony. Las Miechowicki". Ten Las, to jeden z walorów miasta, którymi może zaimponować nie tylko sąsiednim gminom.

Edward Wieczorek współautor przyrodniczej publikacji / Fot. Piotr A.JeleńJedno z najstarszych śląskich miast Bytom, ale nie tylko, czy może się czymś poszczycić w dobie upadłego polskiego przemysłu?
Kiedyś prawie ćwierćmilionowa gmina siedmiu kopalń i dwóch hut, przynosząca budżetowi kraju niemałe zyski, dzisiaj walczy z poprzemysłowym boomem ludowej demokracji, przeciwstawiając się bzdurnym komunistycznym banałom.Autorzy książki - Edward Wieczorek i Leonard Kłos / Fot. Piotr A.Jeleń
Piękny architektonicznie Bytom budowany w czasach burmistrza Georga Brüninga w którym nie brakowało zieleni, po wielu latach zaczyna przypominać o swoich walorach przyrodniczych.

Leonard Kłos / Fot. Piotr A.JeleńJednak, to co jest jego ogromnym walorem, to przyroda. I o tym właśnie w sobotę, 11. marca w Biurze Promocji Bytomia Leonard Kłos i Edward Wieczorek, prowadzili dość ważkie rozmowy z zebranymi słuchaczami. Należy dodać, iż nie zawsze stanowisko autorów było i jest zgodne z koncepcją leśników (obecnie Las Miechowicki należy do Lasów Państwowych). To nie pierwsza publikacja duetu bytomskich przyrodników z zamiłowania, wszak Leonard Kłos to hutnik, zaś Edward Wieczorek historyk z wykształcenia, jednak przyroda to ich wspólne zamiłowanie. I o tym mówią i piszą, jak chociażby w swoich poprzednich publikacjach Miechowice i okolice. Przyroda i zabytki.
Sobotnie spotkania w Biurze Promocji Bytomia - / Fot. Piotr A.JeleńSobotnie spotkania w Biurze Promocji Bytomia - Leonard Kłos i Edward Wieczorek - "Bytom z natury zielony. Las Miechowicki" / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.