Facebook Google+ Twitter

"Uroki" zimy w Szczecinie

Wreszcie po ponad miesiącu od obfitych opadów śniegu, miasto wzięło się za podpisywanie umów na odśnieżanie i wywożenie śniegu z hałd na chodnikach i poboczach.

Hałdy brudnego sniegu przy przystankach / Fot. Andrzej SadowskiNa ulicach Szczecina możemy zaobserwować zmasowane brygady, które odśnieżają parkingi i przystanki autobusowe, tramwajowe i ładują śnieg na wywrotki. Jednak teraz jest już z tym problem, bo śnieg jest zbrylony, zmarznięty i bez kilofa ani rusz. Dlatego też odśnieżanie i usuwanie hałd śniegu posuwa się bardzo powoli, bo obecnie zbite góry mają konsystencję lodu i nie można liczyć na jego łatwe usuniecie z poboczy i chodników.

Akcja trwa już kilka dni i gdyby miasto zarządziło ją zaraz po obfitych opadach, teraz nie byłoby już prawdopodobnie problemu, bo miękki sypki śnieg łatwo byłoby szuflować i wydajność odśnieżania i wywożenia śniegu byłaby stukrotnie większa niż obecnie. A teraz mimo armii ludzi, efekty odśnieżania są kiepskie.
Krajobraz Szczecina "upiększyły" hałdy brudnego śniegu / Fot. Andrzej Sadowski
Jak zwykle zaspali miejscy urzędnicy, bo nikt nie brał na poważnie prognoz długoterminowych. Chyba spodziewano się, że jak to zwykle u nas, przyjdzie zaraz odwilż i śnieg sam stopnieje, wiec po co wywalać pieniądze "w błoto" na odśnieżanie chodników. Odwilż rzeczywiście przyszła, ale zwiększyła tylko ciężar zalegających na chodnikach i poboczach hałd śniegu, brzydkiego i czarnego, nie dodającemu uroku miastu.

Hałdy śniegu są w całym mieście / Fot. Andrzej SadowskiW tym kontekście "nagana" dla dyrektora odpowiedzialnego za zorganizowanie akcji odśnieżania,
to skandal, gdyż opóźnienie rozpoczęcia akcji odśnieżania zwiększy kilkakrotnie jej koszty, przy miernych efektach akcji. Dobrze napisał któryś z respondentów, że "za komuny już dawno posypały by się głowy, bo przecież za każdą sferę życia w mieście ktoś odpowiada (także za podpisanie umowy z niewydolną firmą, która miała zająć się odśnieżaniem miasta i usuwaniem sniegu), a jak nie ma odpowiedzialnego, to odpowiada szef".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście "uroki " zimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, roztopy zaczynaja odsłaniaćstraszny brud i smieci, spod sniegu wylaniajasię sie poluczone butelki, niedopalki zwały śmieci, a to wszystko usprzone psimi kupkami. Brry!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.