Facebook Google+ Twitter

Ursynalia 2012 - obowiązkowa impreza dla fanów muzyki

Niedługo wiosna i tygodnie imprez studenckich w całym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje tegoroczny Warsaw Student Festival. Ursynalia 2012 organizowane są przez społeczność studencką SGGW. Impreza odbędzie się w dniach 1-3 czerwca.

Ursynalia 2012 / Fot. materiały organizatoraJuż zeszłoroczne Ursynalia pokazały, jak wielki krok uczyniła społeczność studencka organizująca tego typu imprezy. Młodzi żacy spisali się na medal, a festiwal - mimo płatnych biletów - cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ursynalia od wielu lat były jednym z większych wydarzeń kulturalnych tworzonych w ramach juwenaliów w całej Polsce. Zeszła edycja pokazała, że dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wielu osób, jedna z kolejnych, lokalnych imprez rockowych przekształciła się w wielki festiwal z prawdziwego zdarzenia. Dowodem na to były chociażby międzynarodowe gwiazdy wielkiego formatu goszczące w Warszawie: Alter Bridge z charyzmatycznym wokalistą Mylesem Kennedym, niemiecka ekipa Sandry Nasic - Guano Apes czy amerykańska gwiazda Korn - niekwestionowany headliner imprezy w 2011 r.

Organizatorzy Ursynaliów jako jednego z największych plenerowych wydarzeń muzycznych dbają o różne gusty melomanów. Podobnie jak w zeszłym roku, nie zabraknie rozmachu na dwóch scenach: głównej i klubowej. Na początku czerwca należy zatem spodziewać się nie tylko gorących temperatur, ale także ognistych nastrojów za sprawą gwiazd, jakie wystąpią w Warszawie. Zespoły sceny klubowej zostaną niebawem ogłoszone przez organizatorów, niemniej można być pewnym, iż każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie. Podobnie było w zeszłym roku - przygotowano miszmasz dla najbardziej wybrednych melomanów: był pop, muzyka klubowa i elektroniczna, nie zabrakło też reggae, aż po najcięższe odmiany brzmień rockowo-metalowych, które zachwyciły publiczność przybyłą z całej Polski.

Luxtorpeda to jedna z potwierdzonych gwiazd Ursynaliów 2012 / Fot. Elżbieta RubiecW tym roku będzie równie ciekawie, zwłaszcza, że ogłoszono już zespoły, które śmiało mogą zwać się headlinerami największych imprez muzycznych na międzynarodowym poziomie. Line-up wygląda niezwykle interesująco. Pierwszą gwiazdą tegorocznych Ursynaliów będzie żywa legenda thrash metalu - Slayer. Panowie wraz z Metallicą, Athrax i Megadeth tworzą tzw. "Wielką Czwórkę", która rozniosła w pył w zeszłym roku polską scenę przy okazji festiwalu Sonisphere. Wizyta Slayera w Polsce za każdym razem spotyka się z wielkim entuzjazmem fanów najcięższych brzmień i wywołuje duże zainteresowanie - tak będzie z pewnością także na Ursynaliach i miejmy nadzieję, że większość studentów przeżyje i zapamięta spotkanie z muzyką Slayera. Ekipa Kerry'ego Kinga, która od legendarnego "Reign in Blood", wydanego w 1986 r., trzęsie metalowym światkiem, z pewnością nie będzie oszczędzać riffów i dołoży do pieca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ważna i bardzo dobra informacja. Ja preferuję trochę inne gatunki muzyki, poza tym wolę coś bliżej domu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.