Facebook Google+ Twitter

Ursynalia 2013 - pierwsze zespoły

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-14 17:34

Him, Royal Republic i Five Finger Death Punch to pierwsze trzy zespoły zagraniczne, które zagrają na festiwalu Ursynalia 2013 – Warsaw Student Festival.

 / Fot. Materiały prasoweTrzy zespoły z różnych stylów muzycznych, z jednym wspólnym mianownikiem, jak do tej pory rzadko lub wcale nie odwiedzały naszego kraju. Zwłaszcza koncert zespołu HIM, który ostatnio gościł w Polsce na początku XXI wieku, będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów tej kapeli.

Ursynalia 2013 odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca, na terenie kampusu SGGW w Warszawie. Karnety na trzy dni festiwalu są dostępne w sprzedaży od 30 listopada. Więcej informacji na www.ursynalia.pl oraz www.facebook.com/ursynalia.

Film promujący lineup - https://www.youtube.com/watch?v=OHkUgk8GCXQ&feature=g-all

Him

 / Fot. Materiały prasoweHIM to fiński zespół rockowy, założony w 1991 roku w Helsinkach przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko Lindströma oraz basistę Mikko Paananena.

Nazwa zespołu HIM pochodzi od pierwszych liter słów His Infernal Majesty, co oznacza Jego Piekielna Wysokość. Muzycy stworzyli nowy rodzaj muzyki, określając ją jako love metal - głównie ze względu na teksty piosenek. Wśród inspiracji członków HIM, znajdują się zespoły Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Ramones, Sisters Of Mercy, Pink Floyd. Zespół wystąpił w swojej karierze na największych festiwalach muzycznych: duńskim Roskilde, niemieckich Rock Im Park i Rock am Ring, fińskich Ruisrock, Ilosaarirock i Provinssirock a także na brytyjskim Download Festival. Koncert Him na Ursynalia to długo wyczekiwany występ, gdyż ostatni raz zespół gościł w Polsce na początku XXI wieku.
RZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.