Facebook Google+ Twitter

Ursynalia – czyli jak studenci potrafią wszystko.

Co zrobić kiedy rzeczywistość nie spełnia naszych oczekiwań? Proste – przekształcić ją tak aby odpowiadała naszym wymaganiom!

 / Fot. www.sggw,pl
Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie należy do najstarszych tego typu ośrodków w Polsce. Jej początki sięgają roku 1816 roku a więc posiada już długą i bogatą historię. Przetrwała wiele zawiłości historii i ostatecznie została przeniesiona w 2001 na Ursynów a jej rektorat mieści się w zabytkowym pałacu Juliana Ursyna Niemcewicza. To właśnie studenci z tej szkoły stworzyli coś, co dzisiaj jest największym festiwalem studenckim na kontynencie.

Pierwsze Ursynalia odbyły się w ramach Juwenaliów Studenckich. Studenci, chcąc mile spędzić wolny czas, w 1883 roku zorganizowali
festiwal, który swoją różnorodnością przyciągnął niejednego chętnego rozrywki studenta. Odbywały się tam występy kabaretów, pokazy filmów, zorganizowano także zawody sportowe czy artystyczne.

 / Fot. kulisykultury.pl
Festiwal szybko jednak przekształcił się w jedną z największych imprez studenckich w Polsce. Również w kontekście Europy zyskuje miano jednego z ważniejszych festiwali rockowych. Potwierdza to fakt, że w 2012 roku został nominowany do nagrody European Festival Awards 2012 w kategorii Najlepszy Średni Europejski Festiwal, jako pierwszy w historii festiwal organizowany przez studentów.
Nagrody niestety nie otrzymał ale samo wyróżnienie za nominację, mówi o tym, że został zauważony i jeszcze raz udowodniono, że student potrafi!

Tak duża impreza na Ursynowie nieco daje się we znaki mieszkańcom. Próby przed występami a potem same koncerty nie pozwalają spokojnie zasnąć. Jednakże to tylko trzy dni, nie zakłócają więc one niemiłosiernie normalnego trybu życia mieszkańców Ursynowa. Zawsze można wyjechać na weekend albo… dołączyć do studentów.

W tym roku odbędzie się 30 edycja festiwalu. Fani mocniejszego grania zapewne znów się nie zawiodą. Do tej pory na scenach Main Stage i Open Stage zagrali m.in.: Limp Bizkit, Slayer, Billy Talent, Nightwish, Korn, Guano Apes, Acid Drinkers oraz wielu polskich wykonawców: Wilki, Farben Lehre, Coma, T.Love, Dżem, Jelonek… nie sposób wszystkich wymienić.

Warsaw Student Festiwal zaplanowany jest na 31 maja – 2 czerwca.
Pojawią się na nim długo wyczekiwane zespoły takie jak HIM, który ostatni raz w Polsce zagrał koncert w 2001 roku. W kwietniu tego roku ukaże się ich najnowszy album „Tears on Tape” więc polscy fani będą mogli posłuchać utworów z nowej płyty.
Z kolei Bullet For My Valentine będzie miał okazję po raz pierwszy zaprezentować się polskiej publiczności a ZZ Top powrócił do naszego kraju ze swoim legendarnym „Bad to the Bone”.A wy, wybieracie się na Ursynalia?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.