Facebook Google+ Twitter

Ursynów ma teatr! Zbliża się 3. edycja warszawskiego festiwalu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-27 11:01

Już po raz trzeci na Ursynowie odbędzie się festiwal "Ursynów ma teatr!". Pomiędzy 5 a 13 listopada w Natolińskim Ośrodku Kultury będzie można zobaczyć interesujące spektakle grup, dla których Ursynów ma ogromny potencjał. Festiwal, który już na trwałe wpisał się w kulturalny kalendarz miasta oraz zdobył wierną publiczność po raz kolejny zaprosi widzów do poznania ciekawych form teatralnych.

 / Fot. Materiały promocyjneUrsynów naprawdę ma teatr. A nawet kilka. To zdumiewające i niezwykłe, gdyż Ursynów, jako bodajże jedyna dzielnica Warszawy, nie posiada instytucji kultury. Działające tu domy kultury należą do spółdzielni mieszkaniowych - a to oznacza zupełnie inną organizację pracy i inne problemy. Tymczasem z tymi niełatwymi warunkami radzi sobie kilka interesujących zespołów. Mamy tu teatry studenckie, zawodowe teatry niezależne, a nawet teatr ruchu. Wreszcie wśród mieszkańców Ursynowa mamy wielu utalentowanych artystów. Projekt "Ursynów ma Teatr!" powstał, by przybliżyć ich twórczość - nie tylko mieszkańcom dzielnicy, ale i całej Warszawy - Ewelina Kaufmann - pomysłodawca i koordynatorka festiwalu.

 / Fot. Materiały promocyjneTegoroczna edycja to tygodniowa dawka sztuki nie tylko teatralnej. Festiwal rozpocznie spektakl BÓG FEJS Trupy Czango, który jest wydarzeniem z pogranicza teatru, muzyki i sztuki wideo. Po nim swój ciekawy projekt o nazwie POŻĄDANIE-ODRZUCENIE-POŻĄDANIE zaprezentuje Teatr Improwizacji Anima, w którym to publiczność będzie mogła kreować temat i wybrać aktorów, których zechce obejrzeć w danej scenie. Ponadto Teatr Wolandejski wystąpi ze spektaklem PRZYGODY RYCERZA SZAŁAWIŁY, Teatr Łups zaprezentuje POSKROMIENIE ZŁOŚNICY. Po raz pierwszy na festiwalu ze swoim monodramem wystąpi Tomasz Błasiak, aktor na co dzień związany z Teatrem Powszechnym w KWIATACH DLA ALGERNONA zaprosi widzów do błyskotliwego świata Charliego Gordona. Festiwal zakończy muzyczny spektakl BAMBUKALAMBU Ewy Konstancji Bułhak i Ple Ple Band. To spektakl nagrodzonej tegorocznym Feliksem, aktorki Teatru Narodowego, która wspólnie z Maciejem Kierzkowskim i Robertem Lipką gwarantuje dzieciom i dorosłych doskonałą zabawę.

 / Fot. Materiały promocyjneSwój projekt specjalny zaprezentuje również Teatr La M.ort, którego reżyserka, Ewelina Kaufmann jest pomysłodawczynią ursynowskiego festiwalu. Od ponad dziesięciu lat prowadzę własny teatr na Ursynowie. Mimo, że właśnie tę dzielnicę Warszawy uważamy za naszą stałą siedzibę, zdarza się, że więcej gramy w innych miastach Polski. Chciałam pokazać Widzom, że to tu jednak jesteśmy. I że są również inne, warte obejrzenia zespoły - dodaje Ewelina Kaufmann.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.