Facebook Google+ Twitter

Urszula Dudziak w Oświęcimiu - koncert dla Igora Bartosza

Charytatywny koncert znakomitej wokalistki jazzowej Urszuli Dudziak, odbył się 22 marca 2010 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu dla chorego na raka Igora Bartosza.

Urszula Dudziak / Fot. Ewa BielańskaUrszula Dudziak ze swoją magiczną, akustyczną skrzynką. / Fot. Ewa BielańskaW ostatnich miesiącach mieszkańcy Oświęcimia okazali się być ludźmi niezwykłymi. Zjednoczyli się w akcji ratowania życia ciężko chorego na raka 4-letniego Igora Bartosza. W tym celu różne instytucje organizują imprezy, podczas których odbywa się zbiórka pieniędzy niezbędnych na operację, która ma uleczyć Igorka.

Od samego początku z wielkim sercem i determinacją w akcję włączył się Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży. Nic więc dziwnego, że dyrektor Leszek Szuster przypomniawszy sobie wypowiedziane kiedyś słowa Urszuli Dudziak: "jeśli będę Ci Leszku potrzebna - zadzwoń" chwycił za słuchawkę i zadzwonił. Poprosił... . Nie było innej opcji, ta znakomita wokalistka jazzowa przybyła do MDSM-u, by dać Igorkowi "coś" od siebie. To "coś" było magicznym koncertowym wieczorem. Takiej osoby jak Ula trzeba nam było, kobiety spełnionej, szczęśliwej o ogromnym poczuciu humoru, który pozwolił jej samej przezwyciężać przeciwności losu. Był to wieczór dlatego też niezwykły, ponieważ oprócz muzyki i śpiewu, było bardzo dużo zwykłego babskiego gadania z nami - publicznością. Wieczór przeistoczył się w intymne, towarzyskie spotkanie z wielką artystką, która w sposób humorystyczny opowiadała o swoim bardzo ciekawym życiu, o muzycznej karierze, o miłości, o swoich wspaniałych córkach, o marzeniach kiedyś zapisanych w pamiętniku. Zapisane marzenia miały dopisek: "Kiedyś po latach, gdy będziesz znana i podziwiana zaglądniesz na tę stronę i wtedy przekonasz się, że WSZYSTKO JEST MOŻLIWE."

Zobaczyłam kobietę otwartą, niezwykle żywiołową, kochającą życie i ludzi, która akceptuje samą siebie i... swój wiek, o którym mówi otwarcie i bez zażenowania. Aż trudno było mi uwierzyć, bo przecież widziałam kobietę z błyskiem w oku, z młodzieńczym, dziewczęcym uśmiechem.

Niezwykła żywiołowość Urszuli Dudziak i Jej sugestywność przekonywania dała o sobie znać podczas licytacji obrazów znanych współczesnych malarzy: Kaliny Dulko, Józefa Hołarda, Janusza Karbowniczka, Haliny Kozioł, Elżbiety Kuraj, Adama Pociechy, Waldemara Rudyka i Pawła Warchoła. Zaklinała je czarami dobroci. Po tej akcji czynienia czarów, obrazy rozeszły się prędko, jak ciepłe bułeczki. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto chorego Igorka.

Każdy, kto zakupił obraz oprócz wspólnego zdjęcia z Ulą otrzymał owoc papai z Jej dedykacją.

Wieczór zakończył się w bardzo swojski sposób. Ula skromnie usiadła wśród publiczności... i podczas niekończących się rozmów z indywidualnymi osobami rozdawała na swojej płycie Live At Jazz Cafe (2009) dedykacje-autografy.

Spotkanie z Ulą Dudziak na długo pozostanie w pamięci wdzięcznych mieszkańców Oświęcimia i Igorka Bartosza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Urszula Dudziak wokalistka z sercem.
Wspaniała akcja godna naśladowania.
Wspaniałe uczucie, że można w taki sposób pomóc Igorkowi.
Dyrektorze Leszku! ,,Magiczny koncert" to sprawił .
Więcej takich akcji. Dajmy iskierkę szczęścia tym dzieciom. "WSZYSTKO JEST MOŻLIWE." Pozdrawiam WAS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aparat nie mógł sobie poradzić z wciąż zmieniającymi się światłami, a ja sama ślepa, nie nadążałam go ustawiać. Muszę zdjęcia z koncertu obrobić - nie da rady inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś wyraźnie nie uznaje charytatywnych koncertów lub nie lubi Uli Dudziak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więc czekam na galerię....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, faktycznie, całkiem przypadkiem wpadkłam na tę informację. Brawo dla wokalistki -> brawo dla Urszuli Dudziak i oragnizatorów , oraz brawo dla Ewy za relację !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wokalistka - legenda i niezwykła kobieta. Przygotowuję zdjęcia z koncertu do galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała wokalistka i wspaniała idea oraz cel koncertu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za publikację artykułu. Treść nie jest jednak zbyt ważna, by zasługiwała na szerszą wzmiankę w czołówce serwisu W24. Trudno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.