101552 miejsce

Urszula Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą

Rozstawiona z numerem 4 Czeszka Petra Kvitova pokonała Urszulę Radwańską 6:1, 6:3 w 2. rundzie turnieju French Open.

Sonda

Czy Urszula Radwańska dorówna swojej siostrze Agnieszce?

Urszula Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą / Fot. EPA/CHRISTOPHE KARABANa początku pierwszego seta krakowianka wygrywa swój serwis. Prowadzi 1:0 po skutecznych zagraniach: precyzyjnym serwisie wzdłuż linii i kończącym bekhendzie ze środka kortu. Kvitova zdobywa kolejnego gema zagrywając as serwisowy oraz bekhendy pod końcową linię i po crossie. Przy stanie 1:1 młodsza z sióstr Radwańskich odgrywa mocny forhend tuż przy linii, zdobywając punkt. Petra jednak przełamuje serwis Urszuli. W kolejnym gemie Polka miała kilka szans na wyrównanie, ale nie wykorzystała ich. Przy stanie 3:1 Kvitova zaczyna dominować na korcie. Odgrywa silne returny, atakuje forhendami i bekhendami pod końcową linię, po crossie i prosto na rywalkę. Po 24 minutach gry Czeszka wygrywa seta 6:1.

W drugim secie Radwańska próbuje nawiązać rywalizację z Kvitovą, doprowadzając do stanu 1:1. Petra wolejem przy siatce zdobywa gema na 2:1. Urszula odpowiada udanym crossowym bekhendowym skrótem na skrót rywalki. Wynik 2:2 otwierał przed Polką szansę na odrobienie strat z pierwszego seta. W piątym gemie była równowaga 40:40, ale to właśnie sklasyfikowana na 4. miejscu rankingu WTA Czeszka zdobyła gema na 3:2. Leworęczna zawodniczka przełamała serwis krakowianki, a potem wygrała swoje podanie. Było już wtedy 5:2. Urszula zdobyła jeszcze następnego gema. Kolejny przypadł w udziale Petrze Kvitovej, która po 70 minutach gry awansowała do 3. rundy turnieju Roland Garros.