Urszula Radwańska w kolejnej rundzie turnieju WTA w Indian Wells

Urszula Radwańska pokonała w I rundzie turnieju w amerykańskim Indian Wells Arantxę Rus z Holandii 6:3 6:3. W następnym meczu zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens.

Urszula Radwańska / Fot. Christian MesianoPoczątek wczorajszego spotkania zapowiadał szybkie zwycięstwo Polki. Wygrała pierwsze pięć gemów meczu i wydawało się, iż pierwszy set może się zakończyć wynikiem do 0. Wtedy jednak lekkie rozprężenie Radwańskiej i lepsza gra Holenderki spowodowały, iż rywalka wygrała 3 gemy z rzędu, a pierwszy set skończył się wynikiem 6:3.

W drugim secie od stanu 0:1 nasza zawodniczka wygrała 4 kolejne gemy, co okazało się kluczem do wygrania tej partii i całego meczu 6:3 6:3.

Mecz miał nietypowy przebieg, gdyż w 18 gemach, jakie rozegrały obie tenisistki, aż jedenastokrotnie doszło do przełamań- świadczy to o tym, iż zarówno Polka, jak i Holenderka bardzo słabo radziły sobie ze swoim serwisem.

Po wygranej w pierwszym meczu turnieju, w kolejnej rundzie przed Radwańską dużo trudniejsze zadanie. Jej rywalką będzie, rozstawiona z numerem 15, reprezentantka gospodarzy Sloane Stephens. Można ją niewątpliwie uznać za odkrycie tego roku- w styczniowym Australian Open doszła aż do półfinału po drodze eliminując , między innymi, Serenę Williams.

Jutro nad ranem swoje zmagania w Indian Wells rozpocznie również Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem 4. Polka zmierzy się z Amerykanką Marią Sanchez, która zagra w turnieju dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów.