Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1192 miejsce

Uruchomienie EJ w Ostrowcu zredukuje 7-10 mln ton CO2 rocznie

Zgodnie z opublikowaną infografiką Ministerstwa Energii, Białoruś planuje obniżyć roczną emisję gazów cieplarnianych o 7-10 mln ton po uruchomieniu EJ w Ostrowcu.

[plik 1 lewa]Opracowany przez białoruskie Ministerstwo Energii dokument zawiera informacje w sprawie kluczowych cech krajowej elektrowni, systemów bezpieczności oraz przyjazności projektu dla środowiska. Jednym z tematów jest też współpraca międzynarodowa. Według infografiki, rocznie z wizytą do centrum informacyjnego EJ w Ostrowcu przybywają więcej 100 delegacji z ponad 10 krajów.

Infografika Ministerstwa Energii Białorusi

Projekt EJ w Ostrowcu jest jednym z najbardziej nowoczesnych w świecie, odpowiada międzynarodowym standardom oraz wymogom bezpieczeństwa IAEA. EJ będzie się składała z dwóch reaktorów typu VVER-1200 generacji 3+, których łączna moc ma wynieść do 2400 MW. Jest to najmocniejszy typ nowoczesnych rosyjskich reaktorów. Szacuje się, że reaktor będzie pracował przez 60 lat. Bloki mają zostać uruchomione w 2020 r.

Białoruska Elektrownia Jądrowa pod Ostrowcem w obwodzie grodzieńskim, budowana przez rosyjski koncern Rosatom, będzie się składała z dwóch bloków, których łączna moc ma wynieść do 2400 MW. Pierwszy blok ma zostać uruchomiony w 2018 roku, drugi w 2020 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.