Facebook Google+ Twitter

URUCHOMUCHO już za niecałe dwa tygodnie!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-14 14:32

Już 25 sierpnia zostanie zainaugurowany cykl koncertów pod wymownym hasłem URUCHOMUCHO. Jeżeli chcesz odkryć i posłuchać najlepszych, profesjonalnie grających artystów, koniecznie przyjdź na Krakowskie Przedmieście!

 / Fot. UruchomUchoURUCHOMUCHO to cykl koncertów promujący młodych polskich artystów, który po raz trzeci odbędzie się po przed budynkiem galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu w dniach 25 sierpnia, 1 i 8 września. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi ze środowiska muzycznego, na których porozmawiamy o sytuacji na rynku muzycznym.

Celem akcji jest promocja zdolnych i profesjonalnych muzyków, którym nie udało się jeszcze zrobić kariery. Tym razem usłyszymy muzyczny amalgamat: od brudnego rock’n’rola, poprzez glam rock, muzykę popową, folkową, elektroniczną, brudny minimalizm, aż po soulowo-jazzowe dźwięki.

 / Fot. Michał MurawskiW tym roku Galeria Kordegarda zaprosiła do współpracy, przy projekcie Uruchomucho fundację Otwarta Scena. Otwartascena.pl przeczesuje polską scenę muzyczną, szukając niebanalnych, wartościowych projektów muzycznych. Wykonawcy ci są zapraszani do udziału w sesjach live, polegających na rejestracji obrazu i dźwięku. Wykonania z sesji są dostępne nieodpłatnie w sieci. Wynikiem współpracy Galerii Kordegarda i fundacji będzie specjalna sesja, na której wystąpi jeden z zespołów Uruchomucho. Nagrania zarejestrowane podczas tego wydarzenia będą dostępne na kanałach Otwartej Sceny i NCK.

Koncerty Uruchomucho odbędą się przed galerią Kordegarda – ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

25.08.2013

Westwood

„Westwood to rockowe trio ze stolicy. Jak przystało na rock’n’rollowców chłopaki nie umieją się opanować i grają długie, rozbudowane kompozycje. Pełno tu zmian tempa i koronkowych solówek. Westwood pozbierali co najlepsze od klasyków, takich jak Clapton, Mayall, The Allman Brothers Band, choć nie brakuje im czadu nowszej fali, reprezentowanej choćby przez The Black Keys czy Wolfmother. Sporo jest garażowego brudu, a nawet zdarza się, że panowie przyłoją wręcz punkrockowo. Mocną stroną jest również wokal, świetnie pasujący do takiej stylistyki. Westwoodom udało się do skostniałych rockowych ram wrzucić dużo przebojowości. Dobra robota.” (tegoslucham.pl)
Skład: Jacek Krzeszewski, Piotr Franiek, Piotr Zabiełło
www.facebook.com/musicofwestwood
Pedal Distorsionador

Pedal Distorsionador założyli Voyta Su (wokal) i Bowtchya (gitara). Lubią The Stooges i Bowiego, więc zbudowali sobie sprzęt i zaczęli grać glam rocka. Na tym sprzęcie nagrali płytę, którą można pobrać z ich strony – darmo nagrali, darmo dają. Cekiny, szmina i potężne brzmienie syntezatora – po tym ich poznasz, a jak już poznasz, to nie zapomnisz. W kapeli grają również: Muzzy Stardust (klawisze, wokal), Cleopatra Lo (bas) i IG-88 (perkusja)
www.pedaldistorsionador.com

LiL Ironies

LiL Ironies to zespół debiutujący na scenie muzyki alternatywnej. Ich muzyka to minimalistyczne podejście do dźwięków i aranżu – wszystko na możliwie ascetycznej, ale lekko przybrudzonej płaszczyźnie muzycznej. Brudny minimalizm – tak określają swoją „szufladę” w muzyce.
Muzycy LiL stawiają na prostotę i minimalizm. Paradoksalnie osiągają cel przy użyciu bardzo szerokiego instrumentarium: od piwnicznie brzmiącej perkusji czy zabawkowych klawiszy, przez kontrabas i gitarę, aż po cyfrowe pady, syntezatory, ale też wirtualne instrumenty i fortepian. Eksplorując całe bogactwo dostępnych współcześnie możliwości, pozwalają utworom zabrzmieć jakby były „niedoaranżowane”. Napawając się ciszą, instrumentaliści pozostawiają dużo przestrzeni wokalistce obdarzonej mocnym, miejscami schizofrenicznym i depresyjnym głosem. Teksty obnażają najskrytsze emocje Kinty, stanowiąc studium bolesnego przeżywania życia i sztuki „naprawdę”.
Zapowiedzią materiału muzycznego był singiel New Energy, który znalazł się na playliście warszawskiego radia Kampus oraz przez wiele tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radia WWW. Zespół w trakcie pracy nad debiutancką płytą został zaproszony na festiwale: NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje w Warszawie oraz Warsaw Music Week; dotarł również do finału konkursu Zrób Głośniej! t-mobile-music.
Lil Ironies to: Kinta, Hamed, Sagan i Kacper.
www.facebook.com/lil.ironies

1.09.2013

donut.

Okrągłe, miękkie, puszyste, jednym słowem piękne i ponętne! Pysznie świeże cztery muzyczne donut.y!
W paczce znajdują się trzy bardziej męskie i jedna bardziej damska sztuka. Z różową lukrową polewą Asia Fostiak (wokal), z kolorową posypką Paweł Robak (klawisze, elektronika, saksofon), z mlecznie czekoladową Krzysiek Gil (bas), z cukrem pudrem Piotr Reszelski (bębny).
Wytworzone we wrześniu 2012, smażyły się przez ponad pół roku, więc są very very well done. Donut.y są prawdopodobnie niezniszczalne, w związku z czym na opakowaniu nie podano daty ważności!
Dobry donut. to gorący donut., widziany i słyszany na żywo!
Kąpiąc się we wrzącym oleju najżwawiej plumkają przy muzyce elektronicznej, takiej jak downtempo, triphop czy drum’n’bass, która idealnie komponuje się z ich charakterami z pogranicza soulu, funky, jazzu oraz rock’n’rolla.
www.facebook.com/donteatdonut

Revlovers

Revlovers to zespół założony wiosną 2010 roku w Łodzi, przez byłych członków zespołów Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop. Pisanie piosenek jest dla nich najważniejsze.
Mówi się o nich, że brzmią jak połączenie Bat for Lashes z grupą Interpol, jednak oni sami dystansują się od tego, podkreślając, że ich największą inspiracją są The Beatles.
Obecnie nagrywają debiutancką płytę o roboczym tytule Revision Thing w Studiu Soyuz przy bliskiej współpracy z muzykami Cool Kids of Death: Kamilem Łazikowskim oraz Łukaszem Klausem. Jej premiera zapowiedziana jest na jesień 2013. W 2011 roku Revs wystąpili na Heineken Open’er Festival.
Skład: Basia Szafarz, Sebastian Stasiak, Darek Grabowski, Michał Szafarz
www.revloversmusic.com

Angela Gaber Trio

Polsko-kazachski proces muzyczny. Połączenie saksofonu, gitar, ormiańskiego duduka z subtelną elektroniką, ciepłym wokalem i osobistym światem improwizacji. Oryginalne aranżacje i interpretacje polskich, ukraińskich, bałkańskich i cygańskich pieśni. Trio powstało w 2011 roku w Bieszczadach, gdzie mieszkają i tworzą. Tworzą także muzykę do spektakli. Ostatnio można było ich usłyszeć podczas teatralnej odsłony dramatu Andrzeja Stasiuka „Ciemny las”.
Laureaci: Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2013, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” 2012, Festiwalu Twórczości „Korowód” 2012 Anny Treter i „Grechuta Festival” 2011.
W marcu 2013 roku wydali swój debiutancki album Opowieści z Ziemi.

Skład:
Angela Gaber – śpiew kolorowy (śmiechy, piski, krzyki), bęben obręczowy
Look Sabat – duduk, saksofon, elektronika, przeszkadzajki, wokalizy
Aleksander Czikmakow – gitary wszelakie, grzechotki, śpiew

www.facebook.com/AngelaGaberTrio

8.09.2013

V.in.love

V.in.love to mieszanka indierocka z alternatywną elektroniką. Znajdziecie tam zarówno klasyczne gitarowe brzmienie, jak i różnego rodzaju sample. Choć utwory są w większości łagodne, możemy w nich odnaleźć elementy metalu czy hip-hopu, które stanowią dla muzyka niekończące się źródło inspiracji.
www.facebook.com/projectV.in.love

Irena

IRENA to młody warszawski zespół grający gitarowy pop. Wbrew nazwie, w składzie nie ma ani jednej kobiety o tym imieniu. Kto za tym stoi? Czterech chłopaków – Tomek Pamrów (wokal i gitara), Antek Opolski (gitara i wsparcie wokalne), Maciek Tokarski (bas) i Janek Pstrokoński (perkusja).
Muzyka Ireny z pewnością zainteresuje fanów indierockowych i alternatywnych brzmień z nutką melancholii. Ich piosenki to połączenie energetycznych melodii i refleksyjnych tekstów. W nagraniach świetnie słychać żywy zespół z mocno rozkręconymi piecami i motoryczną perkusją.
Wszystko zaczęło się w 2009 roku od wydania EPki Wczesna jesień. Zaledwie rok później, dzięki zwycięstwu w konkursie Coke Live Fresh Noise, zespół zagrał na jednym z największych polskich festiwali Coke Live Music Festival. Nagrodą w konkursie CLFN, oprócz występu, było również sfinansowanie nagrania płyty. Dzięki temu powstał album Neonowe obietnice.
To nie wszystkie osiągnięcia zespołu. Irena dotarła do półfinału Must be the Music, zagrała na Ursynaliach, a także na festiwalu w Jarocinie w ramach konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych.
www.irena.art.pl

Olga Matuszewska

Muzykę Olgi najprościej opisać jako singer-songwriter. Sama komponuje i wykonuje swoje utwory. Cechuje je szczerość i prostota, dzięki czemu docierają do coraz szerszej publiczności. Stylistycznie najbliżej jest Oldze do soulu, jednak inspiruje się także jazzem i popem. Jako inspiracje wymienia takich artystów jak: Stevie Wonder, Marvin Gaye, Ed Sheeran, Frank Ocean, Erykah Badu czy Lauryn Hill.
Ukończyła Berklee College of Music w Bostonie, po studiach przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie nagrała i wydała swój debiutancki album Don’t Cry w niezależnej wytwórni A-muse. Podczas pobytu w Stanach występowała w popularnych klubach i salach koncertowych Bostonu, Chicago i Nowego Jorku, takich jak Arlene’s Grocery, Cafe 939 czy Berklee Performance Center. Po powrocie do Polski Olga Matuszewska w dalszym ciągu komponuje nowe utwory i aktywnie udziela się na warszawskiej i ogólnopolskiej scenie.
Dotarła do półfinału Must be the Music, była także laureatką konkursu na najlepszą oryginalną kompozycję organizowanego przez radiową Trójkę. W jury zasiedli: Agnieszka Szydłowska, Michał Urbaniak, Andrzej Smolik, Wojciech Waglewski, Piotr Metz. W lecie wystąpi także podczas festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, festiwalu FAMA (gdzie będzie również czuwać nad produkcją muzyczną koncertu finałowego).
www.olgamatuszewska.com

Wydarzenia towarzyszące (w przerwach między koncertami):
25.08 godz: 18:00 Gość: Łukasz Napora, Leszek Biolik
1.09 godz: 16:30 akustyczny koncert Anji Orthodox, godz: 17:00 rozmowa z artystką w galerii
8.09 godz:18:00 Gość: Robert Gallas (Good Time Music)

Łukasz Napora - dziennikarz muzyczny DJ Czwórki Polskiego Radia, dyrektor marketingu i PR, rzecznik prasowy Festiwalu Audioriver.
Leszek Biolik - polski muzyk, producent muzyczny, współtwórca projektu: OtwARTa Scena. Członek zespołów: Republika, Obywatel GC, Wilki.
Anja Orthodox - polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Wokalistka zespołu Closterkeller.
Robert Galas- właściciel Good Time Music, music designer, dziennikarz muzyczny, DJ

Udział w koncertach i wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny.
Organizatorzy: Kogdegarda, Narodowe Centrum Kultury
Patronat: TVP WARSZAWA, Aktivist, Radio Kapmus, Jazzsoul.pl, Wiadomośći24.pl, Life,
Partnerzy: Otwartascena.pl, vega-warszawa.pl , Good Time Music

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.