Facebook Google+ Twitter

Urugwaj - rywal z najwyższej półki. Zapowiedź meczu Polska - Urugwaj

Już w najbliższą środę o godzinie 20.45 reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z reprezentacją Urugwaju, będzie to trzecie spotkania obu reprezentacji. W poprzednich dwóch zanotowano remis i równo 20 lat temu zwycięstwo Polaków.

 / Fot. Roger Gorączniak/Creative Commons Attribution 3.0 Unported license.Urugwaj - państwo leżące przy wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, zamieszkałe przez zaledwie 3,5 miliona ludzi i będące dwukrotnie mniejsze od Polski pod względem powierzchni, ale sąsiadujące od północy z Brazylią oraz od południa z Argentyną. Nie dziwi więc fakt, iż sportem narodowym w tym kraju jest piłka nożna.

W końcu to Urugwaj jako pierwszy zorganizował turniej mistrzostw świata, dokładnie w stulecie uzyskania przez kraj niepodległości. W 1930 r. gospodarze bez problemu zdobyli tytuł pokonując we finale swoich sąsiadów - Argentynę.

Zresztą w tamtych czasach Urugwaj był prawdziwą piłkarską potęgą - zdobył m.in złote medale na olimpiadach w 1924 r. w Paryżu i cztery lata później w Amsterdamie.

Mistrzostwo świata zdobyli także w 1950 r. w Brazylii, gdzie we finale ku rozpaczy 200 tys.ludzi zgromadzonych na słynnej Maracanie pokonali faworyzowanych gospodarzy 2:1, sięgając po swój drugi tytuł w historii.
Do dnia dzisiejszego Urugwaj jest najmniejszym państwem, które zdobyło tytuł mistrza świata w piłce nożnej.

W Ameryce Południowej, gdzie nie brakuje piłkarskich potęg jak Brazylia czy Argentyna udało im się wywalczyć także 15-krotnie tytuł w turnieju Copa America i są liderami w klasyfikacji zwycięstw w tym turnieju, dla porównania - Brazylia tytuł najlepszej drużyny Ameryki Południowej zdobywała tylko osiem razy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.