Urugwaj w półfinale! Ghana pokonana w karnych

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-07-02 19:33

Zwycięzcę meczu Urugwaj - Ghana wskazały dopiero rzuty karne. Po 90. minutach, a także dogrywce mieliśmy wynik 1:1. Dopiero rzuty karne wskazały drugiego półfinalistę. Urugwaj pokonał Ghanę 3:2 w karnych i to on zagra w półfinale turnieju.

Karne:

I seria

Jako pierwszy strzela kapitan Urugwaju - Forlan. Trafia! 1:0 dla Urugwaju.
Pierwszy karny Ghany - wykorzystany. Gyan trafia do siatki. 1:1 w karnych.

II seria

Urugwaj znów bezbłędnie - 2:1. Victorino trafił do bramki.
Drugie uderzenie Ghany i drugie trafienie - 2:2. Appiah nie dał szans rywalom.

III seria

Scotti trafia - piękne uderzenie w światło bramki. 3:2 dla Urugwaju.
Do piłki podchodzi kapitan Ghany - Mensah. Nie trafia! Piłkę broni bramkarz Muslera, bramkarz Urugwaju.

IV seria

Pereira przestrzelił. Wciąż 3:2 dla Urugwaju.
Znów pudło. Adiyah trafia piłką w bramkarza Urugwaju.

V seria

Abreu! Gol! Urugwaj w półfinale! Ghana pokonana!

Niesamowite emocje w dogrywce. Ghana nie wykorzystała karnego

Niesamowite emocje! Po zakończeniu meczu z rezultatem 1:1 przyszedł czas na dogrywkę. Zmęczeni piłkarze obu zespołów dawali z siebie wszystko. Ale bez efektu. W samej końcówce dogrywki Ghana miała okazję rozstrzygnąć wszystko - po wybiciu ręką piłki zmierzającej do bramki Urugwaju Suarez zobaczył czerwoną kartkę. Ale Asamoah Gyan nie wykorzystał rzutu karnego. Gruchnął z całej siły i trafił w poprzeczkę. Bramkarz Urugwaju gdyby mógł, wycałowałby spojenie swej bramki.

Bez rozstrzygnięcia po 90 minutach

Reprezentacja Ghany remisuje 1:1 w ćwierćfinałowym spotkaniu z Urugwajem. Piłkarze z Afryki zdobyli bramkę w 47. minucie. Piłkarze z Ameryki Południowej w 54. minucie. Żadna z drużyn nie strzeliła więcej bramek w regulaminowych 90 minutach gry.

Urugwaj czy Ghana? Kto zagra w półfinale turnieju?

Śledź NA ŻYWO relację z meczu Urugwaj - Ghana!

/ Fot. PAP/EPA/GERRY PENNYO 20.30 piłkarze z Czarnego Lądu powalczą z Urugwajem. Obie drużyny w 1/8 finału stoczyły zacięte boje i wygrały ze swoimi rywalami 2:1. Latynosi pokonali Koreę z południa, a Ghanijczycy - Amerykanów. By to jednak uczynić potrzebowali dogrywki - gola na wagę awansu zdobył w niej Asamoah Gyan. I kto wie, czy te 30 dodatkowo rozegranych minut nie będzie dzisiaj decydujące.

Zwycięzca tego meczu, który odbędzie się w Johannesburgu, zagra 6 lipca w Kapsztadzie o wielki finał z kimś z dwójki Holandia - Brazylia (ten ćwierćfinał dzisiaj od 16.00).

Spotkanie wzbudziło sporo poza boiskowych kontrowersji. Mówiło się, że mecz poprowadzi znany nam dobrze Anglik - Howard Webb. Ostatecznie jednak FIFA wybrała innego arbitra. Dlaczego? Brytyjskie media głośno spekulują, że międzynarodowa federacja bała się, że Webb będzie chciał się zemścić na Urugwajczykach, za to, że sędzia z ich kraju, w wyniku swoich pomyłek wyeliminował Anglików z turnieju (chodzi o mecz z Niemcami i nieuznaną, prawidłowo zdobytą bramkę na 2:2)