Facebook Google+ Twitter

"Urywki z rozrywki" - koncert Piotra Bukartyka w Łodzi

Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na koncert Piotra Bukartyka, który rozpocznie się 20 września o godz. 19. Dochód z koncertu tradycyjnie zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Plakat koncertu / Fot. mat. organizatoraKoncert artysty rodem z Gorzowa Wielkopolskiego zatytułowany jest "Urywki z rozrywki". Publiczność usłyszy mieszankę rocka, bluesa, folku i przede wszystkim piosenki literackiej.

Piotr Bukartyk karierę rozpoczął w 1980 roku od występów na krajowych turniejach poezji śpiewanej. Dwa lata z rzędu (w 1982 i 1983) został laureatem Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" (1983). W następnych latach zdobył nagrodę m. in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984 i 1985) oraz Ogólnopolskich Spotkań Twórców i Wykonawców Piosenki Autorskiej. W 1991 roku rozpoczął współpracę ze słynnym kabaretem Pod Egidą. Tego roku wygrał Kabareton na opolskim festiwalu. Trzy lata później otrzymał tam wyróżnienie jako wykonawca oraz zwyciężył w otwartym konkursie na premierową piosenkę.

Pierwszy album pt. "Szampańskie wersety" nagrał w 1997 roku, tuż po odejściu z kabaretu. Album przyniósł artyście nominację do Fryderyka w kategorii dance i techno. W 1998 roku Bukartyk rozpoczął współpracę z zespołem Sekcja by rok później wydać album zatytułowany "Z głowy". W roku 2003 roku nagrał płytę "Ideały". W listopadzie 2007 premierę miał album "Live czyli 25 l wody w ustach". Jego ostatnie płyty to "Z czwartku na piątek" wydana w lutym 2010 oraz "Tak jest i już" wydana w maju 2012.
Okładka najnowszej płyty Piotra Bukartyka / Fot. .
Podczas występu w Łodzi na pewno nie zabraknie takich przebojów Piotra Bukartyka jak: "Małgocha", "Kobiety jak te kwiaty", "Nie Mówię Kto" czy "Niestety trzeba mieć ambicję".

Piotr Bukartyk - "Nie Mówię Kto" - teledysk promujący album Piotra Bukartyka "Tak jest i już", który ukazał się 14 maja 2012 rokuWystęp artysty poprzedzą występy niepełnosprawnych artystów z grupy teatralnej TON pod kierownictwem Sylwii Maszewskiej.

Serdecznie zapraszamy na koncert, a po nim na specjalnie przygotowany poczęstunek.

Bilety w cenie 50 zł można kupić w punktach: Atlas Arena, ul Bandurskiego 7, Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59 - rezerwacja również on-line na www.strefabiletow.pl, Sklep Muzyczny "ALE JAZZ!", ul. Rewolucji 1905r. 78/80

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.