Facebook Google+ Twitter

Urząd Lotnictwa Cywilnego: Wzrost liczby pasażerów polskich lotnisk

Z czwartkowych informacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że wzrasta liczba pasażerów polskich lotnisk. Od końca czerwca przez polskie porty lotnicze przewinęło się ponad 9.0100 tysięcy pasażerów. To o około 466 tysięcy osób więcej, niż w tym samym okresie 2009 roku.

Samolot ATR 42-500 przelatuje nad Poznaniem. / Fot. J.JanuszNajpopularniejszym lotniskiem wciąż pozostaje warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. To warszawskie lotnisko obsłużyło o 2,9 proc. pasażerów więcej, niż w tym samym czasie w ubiegłym roku informuje tvn24.pl

W analizowanym okresie najlepiej radziły sobie porty regionalne: Rzeszów Jasionka (wzrost o 20,1 proc.), Gdańsk im. L. Wałęsy (wzrost o 16,9 proc.), Wrocław Strachowice (wzrost o 16,3 proc.) oraz lotnisko w Zielonej Górze (wzrost o 23,5 proc.).

Łączna ilość obsłużonych pasażerów przez regionalne porty lotnicze wynosi 5.197 tysięcy osób. Wzrost pasażerów, w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku, wynosi 7,3 proc.. Według ULC nastąpił również wzrost lotnisk regionalnych w ruchu pasażerskim z 56,3 proc. w całym roku 2009 do 57,1 proc.

ULC zapowiada, ze wysoka dynamika ruchu powinna się utrzyma również w całym trzecim kwartale tego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.