Facebook Google+ Twitter

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamyka Lotnisko Warszawa Babice!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-11-20 14:54

Środowisko lotnicze solidarnie apeluje do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego o wycofanie się z podpisania decyzji o zawieszeniu Lotniska Warszawa Babice dla ruchu cywilnego.

Inicjatywa ta pochodzi od P. Chwazika (Dyrektora Departamentu Personelu Lotniczego), który nie zwraca najmniejszej uwagi na opinie lotniczej społeczności, dla której to lotnisko jest szkołą, szansą, lekcją życia i nierzadko domem!

Nie jest to inicjatywa jednego człowieka, na potwierdzenie czego na stronie www.ratujlotnisko.pl codziennie list do Prezesa podpisują kolejni piloci i miłośnicy Lotniska Warszawa Babice.
List podpisało już ponad 1 700 osób (w tym ponad 600 komentarzy dot. sprawy)

W załączeniu przesyłam dwa artykuły pisane przez osoby związane na co dzień z lotnictwem, oraz prawników, którzy rozpoczęli pracę nad ratowaniem świata lotniczego przed kolejnymi chybionymi decyzjami ULC:
http://www.ratujlotnisko.pl/docs/News01_ulc_zamyka_lotnisko.doc
http://www.ratujlotnisko.pl/docs/News02_Dlaczego_ULC_jest_przeciwlotniczy.doc

Pomysł zawieszenia istniejącego lotniska, jest, w oparciu o argumentację ULC, nie tylko niezgodny z prawem (przepisy mówią coś zupełnie odwrotnego), ale będzie realną katastrofą dla szkolących się na tym lotnisku uczniów-pilotów, wielu firm lotniczych i prywatnych właścicieli samolotów stacjonujących na Babicach.

Podpis pod taka decyzją jest podpisem de facto zamykającym lotnisko. Obecnie istniejące struktury będą nie do odtworzenia, a pracę straci ponad 200 osób.

Karol Borowski
www.ratujlotnisko.pl/ www.epbc.pl

Kontakt 24h:
ratuj@ratujlotnisko.pl/ ratuj@epbc.pl

Informacja prasowa 24h:
Tel. 022 292 35 06 / Mob. 516 745 252

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mysle ze to byłaby najgorsza rzecz jaka mogłaby sie przytrafić temu lotnisku.Ale to ze ma zostac zamkniete nie oznacza ze juz jest wiec moze jeszcze coś sie da zrobic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.