Facebook Google+ Twitter

Urząd nowy, niestereotypowy, czyli jak to robią w Bydgoszczy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-04-06 10:20

Już wkrótce Urząd Miasta w Bydgoszczy będzie korzystał z takich samych rozwiązań informatycznych jak 90 proc. firm z listy Fortune 500 (500 największych firm świata)! Wszystko to dzięki Algotechowi i Avayi – firmom, które dostarczą nowe technologie.

Urzędnicy w Bydgoszczy po raz kolejny postanowili przeciwstawiać się pokutującemu u nas wizerunkowi urzędnika. Ludzie, którzy już kilkukrotnie zdobyli przyznawany przez magazyn Computerworld tytuł Lidera Informatyki, zdecydowali się właśnie podpisać kolejny kontrakt na dostawę nowoczesnej infrastruktury. Zadaniem Algotechu i Avayi, firm, które współpracują z Urzędem Miasta, będzie ulepszenia dotychczasowych rozwiązań. Po tej modernizacji Bydgoszczanie będą mogli z dumą mówić, że są najlepiej zinformatyzowanym Urzędem Miasta w Polsce oraz, że ich infrastruktura informatyczna niczym nie różni się od tej, która stosowana jest wśród największych firm na świecie.

Oprócz dumy z nowych technologii, Bydgoszczanie będą mieli dostęp do szeregu udogodnień związanych z korzystaniem z usług urzędu. Przede wszystkim połączenie między Centrum Zarządzania Sytuacją Kryzysową, a właściwymi służbami (policją, strażą pożarną itd.) stanie się odporne na wszelkie awarie. Poza uodpornieniem całej infrastruktury na sytuacje kryzysowe, znacznie ułatwi ona życie każdemu, kto będzie kontaktował się z urzędem. Największym usprawnieniem będzie automatyczny serwis telefoniczny, który od razu będzie prowadził petentów do odpowiednich urzędników. Ponad to, już wkrótce z Urzędem Miasta będzie się można komunikować przy pomocy komunikatorów internetowych m.in. Skype'a. Połączenie takie będą bezpłatne. Planowana jest także całkowita integracja wszystkich służb z wspomnianym powyżej centrum zarządzania sytuacją kryzysową.

Dzięki nowym możliwościom, Urząd Miasta będzie w stanie znacznie poszerzyć swoją ofertę usług online. Obecnie funkcjonuje już internetowe Biuro Obsługi Klienta, giełda podręczników, a w niedalekiej przyszłości ma ruszyć nowa wersja Biuletynu Informacji Publicznej. Wkrótce zostanie uruchomiony także nowoczesny portal miasta Bydgoszcz, którego zadaniem będzie dostarczenie mieszkańcom potrzebnych informacji, tak by do minimum ograniczyć czas przebywania w urzędzie, co z kolei pozwoli uniknąć największego źródła frustracji, jakim od wieków są dla petentów niekończące się kolejki.

– Świadomość, że wykonana przez nas praca może uratować komuś życie jest dla nas ogromną motywacją. Cieszymy się widząc, jak dzięki dostarczanym przez nas technologiom, życie mieszkańców Bydgoszczy staje się prostsze – podkreślił Zbigniew Marcinkowski, Dyrektor Zarządzający Algotech Polska.

Podsumowując, chciałbym zwrócić uwagę na dwie szczególnie istotne kwestie. Pierwszą w nich jest przeciwstawienie się klasycznemu wizerunkowi polskiej administracji. Najlepszym tego świadectwem są uzyskiwane od lat nagrody za skuteczne zastosowanie nowoczesnych technik. Drugim wartym podkreślenia faktem jest postawa firmy Algotech, która kierując swoje działania do Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz jej mieszkańców, pokazuje, że ważne są nie tylko warunki finansowe (firmy prywatne mają znacznie większe budżety), ale i inne wartości, których nie da się przełożyć na pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+++

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. O jakim połączeniu mowa we fragmencie:
"połączenie między Centrum Zarządzania Sytuacją Kryzysową, a właściwymi służbami (policją, strażą pożarną itd.)"

2. I co to za geniusz, który sprawił, że coś będzie "odporne na wszelkie awarie" ? Ja bym za takie rozwiązanie przyznał interdyscyplinarnego Nobla ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.