Facebook Google+ Twitter

Urzędnicy resortu kultury poniosą konsekwencje za błąd w nekrologu

Minister Kultury podpisał nekrolog zmarłego 21 czerwca krytyka literackiego Henryka Berezy, jednak przeinaczono w nim nazwisko innego sławnego pisarza. Za tę niefortunną pomyłkę będą musieli zapłacić urzędnicy Ministerstwa Kultury.

Bogdan Zdrojewski-Minister Kultury i dziedzictwa Narodowego / Fot. wikimedia Creative Commons 3.0/Matej BathaW dzisiejszej "Gazecie Wyborczej", ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego umieściło nekrolog zmarłego kilka dni temu Henryka Berezy, jednego z najwybitniejszych polskich krytyków literackich, redaktora miesięcznika "Twórczość".

Nekrolog zawiera informacje, że zmarły Henryk Bereza był odkrywcą marka Hłaski oraz poety Edwarda Stachurskiego, zamiast Edwarda Stachury. Pod błędnie zredagowanym nekrologiem swój podpis złożył minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Bereza był autorem wielu książek krytycznoliterackich jak: "Z lektur prozy obcej", "Związki naturalne" czy "Prozaiczne początki". Przez dwa lata H. Bereza pełnił funkcję przewodniczącego jury Literackiej Nagrody Nike.

Czytaj także: Zdrojewski myli Stachurę ze Stachurskim? Wpadka Ministerstwa Kultury


Jak podaje Radio Zet za błąd w nekrologu urzędnicy zapłacą z własnej kieszeni. Będą musieli na własny koszt zamieścić poprawną wersję nekrologu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

-ono-
  • -ono-
  • 27.06.2012 07:48

w resorcie kultury zabrakło nauki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, czy Ty Internauto - za co od razu wieszać? Daj chłopu żyć :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
GW
  • GW
  • 26.06.2012 19:38

Pani Zaręba pisz prawdę i jej nie manipuluj!
Gazeta Wyborcza wydrukowała na swych łamach z błędem nekrolog.Jest tylko taka wątpliwość.Czy tu zawinił chochlik czy to było celowe i zamierzone ośmieszenie ministra.Kto czyta nekrologi i to w Gazecie Wyborczej ?Czy czasem nie ten co popełnił to zniekształcenie i to rozgłosił ?
Pani (Elżbieto Zaręba)to rowniez rozgłasza, a wie doskonale ,że to nie minister tak napisał ale Gazeta Wyborcza to wydrukowała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.