Facebook Google+ Twitter

Urzędnicy skazali dziecko na życie bez rodziców w szpitalu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-23 20:56

Mały Kamil z Rusocina na Pomorzu został skazany na pobyt w szpitalu. Zostanie tam nawet do ukończenia 18 lat. Jest ciężko chory, co prawda mógłby być leczony w domu, ale jego rodzice mają za małe mieszkanie, aby zabrać synka.

Kamil Wrzosek z rodzicami - nikt nie chce im pomóc, by byli razem. / Fot. Grzegorz Pachla/PolskapresseUrzędnicy zamiast pomóc, rozkładają ręce, a między wierszami sugerują, że chłopiec mógłby pójść do rodziny zastępczej.

Kamil ma rok i trzy miesiące. Urodził się z poważną wadą. To tzw. wytrzewienie jelit. - Wnętrzności dziecka dojrzewają poza jamą brzuszną - wyjaśnia dr Agnieszka Szlagatys, pediatra ze Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. - Po operacjach chłopcu zostało 15 proc. jelita cienkiego i 30 proc. grubego. Przewód pokarmowy nie wchłania posiłków, podajemy je drogą pozajelitową przez cewnik.

Bez kroplówek Kamil umarłby z głodu. Jednak jego powrót do domu jest teoretycznie możliwy. Rodzice dostaliby specjalne pompy, a przygotowane w szpitalnej aptece posiłki byłyby dowożone. Musiałyby być przechowywane w oddzielnej lodówce, a w domu panować sterylna czystość.

I tu pojawia się problem. Rodzice Kamila swojego domu nie mają.

Cały artykuł przeczytasz na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.