Facebook Google+ Twitter

Urzędnicy zapewniają: kierowcy pojadą Mostem Północnym w 2011 roku

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapewnia, że utrudnienia na budowie Mostu Północnego nie wpłyną na termin udostępnienia przeprawy. Filary mostu podmywa Wisła, co wymaga zastosowania dodatkowych umocnień.

Most Północny / Fot. Ewa SzafranowiczJak podaje TVN Warszawa, grudzień 2011 pozostaje wciąż aktualnym terminem udostępnienia Mostu Północnego kierowcom.

Małgorzata Gajewska ze ZMID tłumaczy, że nie mówi się na razie o terminie oddania, bo "trudno przewidzieć jego datę". Mimo to twierdzi, że do końca roku udostępnione zostaną "części drogowe mostu". Urzędnicy zakładają, że warunki pogodowe będą sprzyjające.

Rzeczniczka gwarantuje, że aktualne problemy przy budowie nie spowodują opóźnienia. Jak zapewnia, projektanci uwzględniają erozję, którą powoduje podmywający nurt Wisły.Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu


To nie pierwszy problem, z jakim zmagają się drogowcy przy budowie mostu. Fale powodziowe, trudności z dostarczeniem przęsła, ostra zima - to przeszkody, które wystąpiły w przeciągu niemal dwóch lat od rozpoczęcia prac. Mimo licznych utrudnień, urzędnicy zapewniają, że most będzie udostępniony zgodnie z początkowo ustalonym terminem.

Małgorzata Gajewska dodaje jednak, że "koniec roku nie oznacza zakończenia budowy" i mimo udostępnienia obiektu, prace nie ustaną. Dalsze czynności będą miały charakter wykończeniowy i uzupełniający.

W jednym ze znajdujących się po stronie bielańskiej filarów nurtowych doszło do erozji dna. Obecnie trwa ich umacnianie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co tam! Będę czekała...nawet gdybym miała jechać tam na minutę przed północą w Sylwestra... A może zrobimy wielkiego Sylwestra na Moście Północnym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biednemu to nawet i wiatr w oczy. 31.12.2011 o godz. 23.59 pojedziemy już.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.