Facebook Google+ Twitter

Urzędnicy zapłacą i to dużo więcej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 08:42

Posłowie chcą podnieść kary dla urzędników - za bezprawną decyzję urzędnik zapłaciłby nawet 12-krotność swojej pensji. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Wkrótce Sejm ma uchwalić kary finansowe dla funkcjonariuszy łamiących prawo. Specjalna podkomisja sejmowa zakończyła właśnie prace.

Zdaniem "Pulsu Biznesu", że to dobra wiadomość dla wszystkich obywateli i przedsiębiorców krzywdzonych przez urzędników. Gazeta przypomina, że w poprzednich dwóch kadencjach projekty kar dla urzędników ugrzęzły w sejmowych szufladach.

Szef podkomisji - poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wójcik podkreśla, że projekt został gruntownie przygotowany. Uwzględniono w nim wiele istotnych poprawek. "Puls Biznesu" wyjaśnia, że najważniejszą zmianą jest wysokość kar - do 12-krotności pensji danego urzędnika, a nie jak początkowo przewidywano 12-krotności, ale przeciętnego wynagrodzenia. Posłowie chcą, by kara była zindywidualizowana. Lepiej zarabiający urzędnicy zapłacą więcej.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", przesłanką odpowiedzialności będzie wypłata odszkodowania przez instytucję państwową lub samorządową wskutek wydania przez urzędnika bezprawnej decyzji. Do akcji wkroczy wtedy prokurator, który skieruje sprawę do sądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.