Facebook Google+ Twitter

Urzędnicy zapłacą i to dużo więcej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 08:42

Posłowie chcą podnieść kary dla urzędników - za bezprawną decyzję urzędnik zapłaciłby nawet 12-krotność swojej pensji. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Wkrótce Sejm ma uchwalić kary finansowe dla funkcjonariuszy łamiących prawo. Specjalna podkomisja sejmowa zakończyła właśnie prace.

Zdaniem "Pulsu Biznesu", że to dobra wiadomość dla wszystkich obywateli i przedsiębiorców krzywdzonych przez urzędników. Gazeta przypomina, że w poprzednich dwóch kadencjach projekty kar dla urzędników ugrzęzły w sejmowych szufladach.

Szef podkomisji - poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wójcik podkreśla, że projekt został gruntownie przygotowany. Uwzględniono w nim wiele istotnych poprawek. "Puls Biznesu" wyjaśnia, że najważniejszą zmianą jest wysokość kar - do 12-krotności pensji danego urzędnika, a nie jak początkowo przewidywano 12-krotności, ale przeciętnego wynagrodzenia. Posłowie chcą, by kara była zindywidualizowana. Lepiej zarabiający urzędnicy zapłacą więcej.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", przesłanką odpowiedzialności będzie wypłata odszkodowania przez instytucję państwową lub samorządową wskutek wydania przez urzędnika bezprawnej decyzji. Do akcji wkroczy wtedy prokurator, który skieruje sprawę do sądu.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.