Facebook Google+ Twitter

Urzędniczka PKP winna śmierci na kładce?

Prokuratura postawiła zarzuty po śmierci 25-latka w Dąbrowie Górniczej, który przechodził po ogólnie dostępnej kładce nad torami kolejowymi.

Prokuratury w Dąbrowie Górniczej ma już projekt aktu oskarżenia w sprawie śmierci 25-latka. Do sądu wyśle go w piątek. Śledztwo było prowadzone pod kątem ustalenia, kto był odpowiedzialny za stan techniczny kładki, która była remontowana ostatnio ponad 10 lat wcześniej.

W toku śledztwa prokuratorzy wskazali, że była to Anna S., pełniąca w spółce PKP SA funkcję zarządcy w Rejonie Administrowania i Utrzymania Nieruchomości obejmującym m.in. Dąbrowę Górniczą. Jak powiedział Zbigniew Zięba szef prokuratury w Dąbrowie Górniczej, podejrzana "wiedząc, że kładka jest uszkodzona, nie podjęła żadnych kroków, aby ją naprawić, czym doprowadziła nieumyślnie do śmierci pokrzywdzonego"

Według śledczych, Anna S. dopuściła się zaniedbania, ponieważ wiedziała o stanie technicznym nieremontowanej od lat kładki i mogła przewidzieć, że na tym obiekcie może dojść do tragedii. Podczas przesłuchani urzędniczka zaprzeczała, że znała sytuację panująca w Dąbrowie Górniczej z czym nie zgadzają się prokuratorzy. Urzędniczka nie przyznała się do zarzucanego czynu. W przypadku wyroku skazującego może jej grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Przy okazji wyszedł bałagan

To niejedyny wątek w tej sprawie. Prokuratorzy sprawdzaj też nieścisłości w spisie zasobów majątku PKP. To postępowanie wszczęto po tym, jak przez długi czas nie można było ustalić do kogo należy feralna kładka na której doszło do tragedii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Każda spółka w PKP jest odpowiedzialna za co innego wiec to najlepsze pociągnąć do odpowiedzialności osoby które są w zarządzie spółki odpowiedzialnej za stan rzeczy al trzeba też wziąć pod uwagę że to urzędnicy są odpowiedzialni za stan rzeczy a przez tych urzędników zarząd spółki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 31.12.2010 09:40

Za cały bałagan na PKP poniesie odpowiedzialność jakaś biedna urzędniczka. Jak znam rzeczywistość prawdziwie winni zostaną bezkarni. Taka jest ta nasza Polska sprawiedliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może kara przyczyni się do lepszego wypełniania obowiązków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.