Facebook Google+ Twitter

Urzędnik kontra CBA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-01 21:21

Wrocławski urzędnik złożył zawiadomienie do prokuratury przeciwko agentom CBA, którzy kontrolowali jedną z miejskich inwestycji - aquapark. Uważa, że ustalenia funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego są fałszywe.

Rafał Guzowski jest dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Gospodarki we wrocławskim urzędzie miejskim. CBA wskazało go jako osobę odpowiedzialną za nieprawidłowości przy budowie wrocławskiego aquaparku.
Rafał Guzowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej oświadczył, że złożył w prokuraturze okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dwoje agentów CBA, którzy kontrolowali sprawę aquaparku. "Nie występuję przeciwko CBA, lecz przeciwko agentom łamiącym prawo i podważającym zaufanie do tej instytucji" - tłumaczył Guzowski. Zarzucił im, że w przekazanym prezydentowi Wrocławia protokole kontroli poświadczyli nieprawdę, przekroczyli uprawnienia poprzez dokonanie fałszywego ustalenia stanu faktycznego objętego kontrolą.

Już wcześniej wrocławski magistrat podał CBA do sądu za ustalenia w sprawie tej inwestycji. Władze miasta chcą przeprosin za naruszenie dobrego imienia Wrocławia oraz 100 tysięcy złotych odszkodowania na rzecz fundacji na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.