Facebook Google+ Twitter

Urzędników będzie powoływało Ministerstwo Finansów

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-29 08:06

Dyrektorzy izb i naczelnicy urzędów skarbowych będą powoływani bezpośrednio przez Ministerstwo Finansów. Zlikwidowane zostaną konkursy, a minister finansów będzie je obsadzał według własnego uznania z resortowego zasobu kadrowego.

To tylko niektóre założenia projektu ustawy o urzędach i izbach skarbowych. Regulacje te już wzbudziły zastrzeżenia związków zawodowych i przedsiębiorców. - Projekt godzi w niezależność i apolityczność aparatu skarbowego, ogranicza dostępność do pełnienia stanowisk kierowniczych określonym grupom pracowniczym zatrudnionym w urzędach skarbowych i izbach skarbowych - twierdzi w opinii do projektu Federacja Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych. - Utworzenie rezerwowego zasobu kadrowego jest przejawem upolitycznienia tego aparatu i doboru wg kryteriów pozamerytorycznych.

Podobnego zdania są przedsiębiorcy. - Jesteśmy przeciwni likwidacji konkursów na stanowiska szefów izb i urzędów skarbowych - mówi Jan Klapkowski, dyrektor biura Gdańskiego Związku Pracodawców. - Wiadomo, że osoby obejmujące stanowiska z nadania partyjnego będą musiały podporządkować się decyzjom odgórnym, nie zawsze zgodnym z oczekiwaniami społeczności lokalnych. Upolitycznienie stanowisk na średnich i niskich szczeblach, do którego dąży obecny rząd, spowoduje jedynie powstawanie kolejnych konfliktów.

Projekt likwiduje też kadencyjność stanowisk. Dyrektor czy naczelnik będzie mógł pozostawać na stanowisku jedynie przez 5 lat. Po tym okresie nastąpi odwołanie lub przymusowe przeniesienie do innej izby lub urzędu. Projekt ustawy daje możliwość odwołania ze stanowiska "w każdej chwili" w przypadkach niewłaściwego zarządzania przez dyrektora czy naczelnika daną jednostką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.