Facebook Google+ Twitter

Urzędy będą czynne do 20

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 07:31

Od połowy przyszłego roku pracownicy magistratów, starostw i urzędów marszałkowskich będą obsługiwali interesantów nawet do godziny 20:00 - dowiedziała się "Polska".

Sejmowa komisja „Przyjazne państwo" do końca tego roku chce przesłać marszałkowi Sejmu projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, który ma znieść zapis o ośmiogodzinnym dniu pracy. Komisja Europejska nakazała uelastycznienie czasu pracy.

Informacje o panowanej "rewolucji" w urzędach potwierdza gazecie wiceszef komisji „Przyjazne państwo" Mirosław Sekuła z PO.

Zgodnie z nowelizacją, już od 2009 roku urzędnicy mają zostawać dłużej w pracy na początku i w końcu tygodnia, bo wtedy przychodzi najwięcej interesantów. W zamian w inne dni mogliby pracować krócej, tak by nie przekroczyć 40 godzin w tygodniu.

Według "Polski" także Ministerstwo Gospodarki zamierza walczyć z biurokracją. Resort obiecuje, że od kwietnia 2009 roku będzie możne zarejestrować działalność gospodarczą w jednym miejscu - urzędzie miasta lub gminy. Doradca wiceministra gospodarki, mecenas Grzegorz Wlazło mówi "Polsce", że za trzy lata resort planuje wprowadzić informatyczny system rejestracji firm, który umożliwia ominięcie urzędników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.