Facebook Google+ Twitter

Urzekły mnie Gracje

Zaklęte w linoleum obrazy artysta grafik Krzysztof Rumin uwalnia rylcem.

Gracje w pociągu / Fot. Krzysztof Rumin - grafikUrzekły mnie linoryty Krzysztofa Rumina.
W drobiazgowych i precyzyjnych liniach wyrytych w linoleum czuje się kunszt i maestrię twórcy. Efektem końcowym są doskonałe odbitki, których wartość może osiągnąć wysokie "C".
Rumin to jazzmen graficzny, który do kręgosłupa projektu dorabia kolejne dźwięki i dzięki improwizacji osiąga właściwy cel. Czy jest on ostateczny? Uważam że nie, Gracje w Wenecji / Fot. Krzysztof Rumin - grafikponieważ zaangażowanie twórcze artysty nie pozwoli mu siąść na laurach. Każe mu gnać przed siebie w doskonałość, radując oczy i dusze oglądających.
Krzysztof Rumin – ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, artysta wizualny. Jego zainteresowania oscylują wokół malarstwa i grafiki. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw indywidualnych Gracje na rowerach / Fot. Krzysztof Rumin - grafiki grupowych, m.in. w Niemczech, Austrii, Japonii i Argentynie. Ma za sobą dwadzieścia pięć lat pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą w Klubie „Pastel” w Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną w zakresie edukacji. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury.
Jerzy Granowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.